Bloomberg: High-endové slúchadlá Applu budú konkurovať Beats Studio, nenahradia ich

Prvé zmienky o možnom vstupe Applu do sveta hi-end slúchadiel pod vlastnou značkou zverejnil Ming-Chi Kuo a dnes na jeho výrok nadväzuje Bloomberg.

Ten získal od svojich zdrojov vovnútri Applu viacero informácií, ktoré nám pomáhajú vytvoriť predstavu o tom, čo majú byť slúchadlá zač. Reportáž Marka Gurmana hovorí o tom, že projekt má veľa spoločného s reproduktorom HomePod. Behom uplynulého roka bol projekt niekoľkokrát pozastavený kvôli početným redesignom a nie je vylúčené ani to, že pred ich plánovaným ohlásením dôjde k ďalšiemu, čím by došlo k opätovnému odloženiu. Vylúčiť dokonca nemožno ani zrušenie projektu.

Beats Studio 3
Nové Beats Studio 3

Ďalšia podobnosť s HomePodom súvisí s kvalitatívnym spracovaním. A nie, slúchadlá nebudú zanechávať šmuhy na hlavách poslucháčov. Slúchadlá sú určené pre high-endový segment trhu, pričom by mali nielen potláčať okolitý šum, ale tiež by mali ponúknuť možnosti párovania, aké majú AirPods. Išlo by teda o inteligentné, jednoduché párovanie s iPhonom. A tiež sa nedá vylúčiť ani integrácia Hey Siri. Tá by tiež mala byť jednou z noviniek u pripravovanej druhej generácie AirPods.

KGI: Apple pracuje na nových high-endových sluchátkách, nahradí Beats Studio?

Podstatnou zaujímavosťou však je, že high-endové slúchadlá by mali priamo konkurovať Beats Studio, teda high-endovým slúchadlám, ktoré taktiež vyrába Apple. Existuje teda šanca, že nové slúchadlá budú kanibalizovať na značke Beats, ale to nemusí byť celkom pravda.

Beats je v prvom rade imidžová značka, ktorá má najväčšiu popularitu u mladej generácie. Jej portfólio je tak nejak ustálené a ďalší hi-end produkt by do nej nemusel zapadnúť. Apple má naopak status kultovnej značky, ktorá má povolené experimentovať. Napríklad s kompletným odňatím fyzického ovládania v prospech Hey Siri. A tiež cenou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.