Google končí s tabletmi

Pokiaľ ide o tablety, Google v nich nikdy nevynikal. Jediný značný úspech zaznamenali tablety Google Nexus alebo Samsung Galaxy Tab.

Tomuto trhu dnes jednoducho kraľuje Apple s Microsoftom, ktorí dokázali trafiť klinec po hlavičke. Možno práve to je dôvod, prečo to Google vzdal s tabletmi. Spoločnosť z oficiálneho webu Androidu potichu odstránila sekciu Tablets, čo môže značiť, že spoločnosť už do budúcna nepočíta s ich ďalšou softvérovou podporou. Posledným tabletom od Google bol Pixel C, predstavený v roku 2015.

Budúcnosťou sa zdá byť práve model 2 v 1. Ako Apple, tak Microsoft ponúkajú riešenia tabletov s odnímateľnými klávesnicami a podporou dodatočného príslušenstva, napríklad v podobe stylusu. Tieto tablety tiež ponúkajú pokročilý operačný systém a tešia sa aktívnej podpore vývojárov. To sa o tabletoch so systémom Android povedať nedalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.