Google končí s tabletmi

Pokiaľ ide o tablety, Google v nich nikdy nevynikal. Jediný značný úspech zaznamenali tablety Google Nexus alebo Samsung Galaxy Tab.

Tomuto trhu dnes jednoducho kraľuje Apple s Microsoftom, ktorí dokázali trafiť klinec po hlavičke. Možno práve to je dôvod, prečo to Google vzdal s tabletmi. Spoločnosť z oficiálneho webu Androidu potichu odstránila sekciu Tablets, čo môže značiť, že spoločnosť už do budúcna nepočíta s ich ďalšou softvérovou podporou. Posledným tabletom od Google bol Pixel C, predstavený v roku 2015.

Budúcnosťou sa zdá byť práve model 2 v 1. Ako Apple, tak Microsoft ponúkajú riešenia tabletov s odnímateľnými klávesnicami a podporou dodatočného príslušenstva, napríklad v podobe stylusu. Tieto tablety tiež ponúkajú pokročilý operačný systém a tešia sa aktívnej podpore vývojárov. To sa o tabletoch so systémom Android povedať nedalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?