Európska komisia si posvieti na Apple kvôli kúpe Shazamu

Európska komisia oznámila, že na podnet viacerých členských štátov Európskej únie začne vyšetrovať, či Apple akvizíciou Shazamu neškodí zdravej konkurencii.

Spoločnosť totiž do dnešného dňa nezverejnila detaily transakcie, čím dosahuje lehotu, v ktorej musia firmy v prípade zlúčenia v Rakúsku oznámiť detaily transakcie. Tie však Apple, napriek oznámeniu akvizície v decembri/prosinci minulého roka, doteraz neoznámil. Rakúsko teda vyjadrilo obavy z možného ovplyvňovania hospodárskej súťaže, pričom k jeho sťažnosti sa pripojili aj ďalšie štáty Európskej únie, vrátane Francúzska, Talianska, Španielska, Nórska, Švédska a Islandu.

Na základe žiadostí z týchto krajín bude Európska komisia preverovať chystanú transakciu. Obavy, že by Apple prestal vyvíjať Shazam pre Android, sú však neopodstatnené. V prvom rade Apple poskytuje svoju predplatnú službu Apple Music aj na tejto platforme. V druhom rade, Shazam je rozšírený ako na iOS, tak aj na Androide, a vďaka svojej funkcionalite generuje značné peniaze na oboch platformách.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.