Európska komisia si posvieti na Apple kvôli kúpe Shazamu

Európska komisia oznámila, že na podnet viacerých členských štátov Európskej únie začne vyšetrovať, či Apple akvizíciou Shazamu neškodí zdravej konkurencii.

Spoločnosť totiž do dnešného dňa nezverejnila detaily transakcie, čím dosahuje lehotu, v ktorej musia firmy v prípade zlúčenia v Rakúsku oznámiť detaily transakcie. Tie však Apple, napriek oznámeniu akvizície v decembri/prosinci minulého roka, doteraz neoznámil. Rakúsko teda vyjadrilo obavy z možného ovplyvňovania hospodárskej súťaže, pričom k jeho sťažnosti sa pripojili aj ďalšie štáty Európskej únie, vrátane Francúzska, Talianska, Španielska, Nórska, Švédska a Islandu.

Na základe žiadostí z týchto krajín bude Európska komisia preverovať chystanú transakciu. Obavy, že by Apple prestal vyvíjať Shazam pre Android, sú však neopodstatnené. V prvom rade Apple poskytuje svoju predplatnú službu Apple Music aj na tejto platforme. V druhom rade, Shazam je rozšírený ako na iOS, tak aj na Androide, a vďaka svojej funkcionalite generuje značné peniaze na oboch platformách.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?