Druhá beta watchOS 5 je vonku, prináša aplikáciu Walkie-Talkie

Apple watchOS 5 walkie talkie screen 06042018 800x544 - Druhá beta watchOS 5 je vonku, prináša aplikáciu Walkie-Talkie

Jednou z kľúčových noviniek nového watchOS je apka slúžiaca na kommunikáciu medzi používateľmi Apple Watch. Prináša ju práve vydaná druhá beta verzia.

Walkie-Talkie, v preklade vysielačka, ako už názov napovedá, umožňuje jednosmernú komunikáciu medzi dvoma majiteľmi Apple Watch. Rovnako ako na klasickej vysielačke musíte stlačiť a aj podržať tlačidlo, až potom hovoriť.

walkietalkieconnection 800x282 - Druhá beta watchOS 5 je vonku, prináša aplikáciu Walkie-Talkie

Server MacRumors už update stihol otestovať a kvalita hovorov je podľa nich na výbornej úrovni. Keď aplikáciu prvýkrát spustíte, musíte si vybrať jeden z vašich kontaktov, s ktorým budete následne komunikovať.

Zaujímavé je, že vysielačka ignoruje tichý mód aj režim pre kino a keď ju máte aktivovanú, druhá osoba vás môže kedykoľvek bez opýtania kontaktovať. Tento fakt signalizuje žltá ikonka v hornej časti ciferníku. Viac informácií, ako aj ďalšie screenshoty, si môžete pozrieť na tomto odkaze.

walkietalkieinuse 800x282 - Druhá beta watchOS 5 je vonku, prináša aplikáciu Walkie-Talkie

watchOS 5 je dosupný len pre registrovaných vývojárov a rovnako ako po minulé roky, ani tento neočakávame sprístupnenie verejnej beta verzie. Na vydanie pre verejnosť si budeme musieť počkať do septembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…