Druhá beta watchOS 5 je vonku, prináša aplikáciu Walkie-Talkie

Jednou z kľúčových noviniek nového watchOS je apka slúžiaca na kommunikáciu medzi používateľmi Apple Watch. Prináša ju práve vydaná druhá beta verzia.

Walkie-Talkie, v preklade vysielačka, ako už názov napovedá, umožňuje jednosmernú komunikáciu medzi dvoma majiteľmi Apple Watch. Rovnako ako na klasickej vysielačke musíte stlačiť a aj podržať tlačidlo, až potom hovoriť.

Server MacRumors už update stihol otestovať a kvalita hovorov je podľa nich na výbornej úrovni. Keď aplikáciu prvýkrát spustíte, musíte si vybrať jeden z vašich kontaktov, s ktorým budete následne komunikovať.

Zaujímavé je, že vysielačka ignoruje tichý mód aj režim pre kino a keď ju máte aktivovanú, druhá osoba vás môže kedykoľvek bez opýtania kontaktovať. Tento fakt signalizuje žltá ikonka v hornej časti ciferníku. Viac informácií, ako aj ďalšie screenshoty, si môžete pozrieť na tomto odkaze.

watchOS 5 je dosupný len pre registrovaných vývojárov a rovnako ako po minulé roky, ani tento neočakávame sprístupnenie verejnej beta verzie. Na vydanie pre verejnosť si budeme musieť počkať do septembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.