Apple Pay by malo doraziť do Česka už v najbližších mesiacoch

Stredná Európa mala na dostupnosť Apple Pay v poslednej dobe šťastie. Okrem nedávnej Ukrajiny sa totiž služba len včera spustila aj v Poľsku.

A zdá sa, že už čoskoro by sa mohli dočkať aj naši západní susedia. Podľa serveru smartmania.cz prídu do Českej Republiky platby iPhonom ešte tento rok – ak pôjde všetko ako má, možno už aj v auguste. Podpora však bude pomerne obmedzená a ako prvá by službu mala podporovať Moneta Money Bank.

Okrem vlastných zdrojov sa redakcia smartmanie odvoláva aj na dokumenty pre investorov, ktoré Moneta vydala ešte vo februári tohto roku a rovnako hovoria o blížiacom sa spustení Apple Pay.

V súvislosti s tým sa objavili aj špekulácie o podpore Apple Pay v službe Revolut. Ide o finančný startup, ktorý používateľom umožňuje vedenie viacerých virtuálnych účtov v rôznych menách a výhodné peňažné prevody medzi nimi. Revolut na spustenie podpory pre novú službu naznačoval aj vágnym tweetom, no ako sa napokon ukázalo, ide o konkurenčné Google Pay.

Apple Pay na Slovensku ešte tento mesiac? Podľa Tatra banky nie

Čo to znamená pre nás na Slovensku? V uplynulých mesiacoch začalo v súvislosti s Apple Pay kolovať hneď viacero dohadov, no zatiaľ sa žiaden z nich neukázal ako pravdivý. Slovenské banky medzitým tvrdia, že momentálne nič neplánujú a o ničom nevedia.

Zdá sa však, že Apple je rozširovaniu svojho platobného systému v našom regióne naklonený a keď sa naplní aj predpoveď o českej mutácii, tá slovenská by mala byť len otázkou času.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť