Čo si zahrať na Macu v roku 2018? (časť 3 – Hororové)

Tretia časť našej série Čo si zahať na Macu v roku 2018 sa bude niesť v znamení hororu. Pozrieme sa na hry, ktoré vás vystrašia a možno vám nedajú spať.

V predchádzajúcich dvoch častiach sme sa pozreli na náročnejšie akčné hry a pohodové adventúry. No dnes, dnes je na čase sa báť. Dobrou radou by bolo držať Magic Mouse pri hraní hororových hier na Macu pevne, aby vám pri niektorej scéne nevyletela z ruky a neprecestovala polovicu miestnosti.

Bioshock Remastered

Jedným slovom sa jedná o asi najväčšiu čerešničku herného priemsylu pre Mac. Táto hra mala skvelú grafiku, príbeh aj hrateľnosť.

Bohužiaľ aj Bioshock poznamenal zub času, ktorý sa prejavil starnúcou grafikou a už by ste ťažko niekoho počuli, ako by túto hru odporúčal. Našťastie uzrela svetlo sveta Remastered verzia, ktorá preniesla grafiku na úplne novú úroveň, pridala 5k podporu, jemnejšie textúry a lepšie efekty. Ak ste nejakým spôsobom premeškali prvú pozvánku do Rapture City, nemajte strach. Remastered verzia vám ju ponúka opäť v úplne novom šate.

Možnosť zahrať si jednu z najlepších strieľačiek za posledné dve dekády ale s dnešnou grafikou? Poznáte lepšiu kombináciu? Hra s vylepšenou grafikou vyzerá úžasne a ani k tomu nepotrebuje výkonný počítač.

Systémové požiadavky: OS X 10.12.5, 2,4 GHz Intel Core i5 alebo vyššie, 8GB RAM, 27 GB HDD, nVidia 680MX 2GB/AMD R9 M290 2GB/Intel Iris Pro 5200

Alien Isolation

Hororová hra z pohľadu prvej osoby, ktorá sa odohráva 15 rokov po pôvodnom filme od režiséra Ridleyho Scotta.

Na trhu existovali mnohé hry s tematikou Votrelca, ktoré prišli a zase odišli a povedzme si pravdu, veľa z nich za veľa nestálo. No po dlhom čase sa objavila hra, ktorej sa podarilo zachytiť atmosféru pôvodného filmu. Veľmi strašidelná hra, kde zistíte, že mať strach a rešpekt pred Votrelcom je úplne na mieste.

Votrelca nemôžte zabiť. Aké sú teda vaši možnosti? Jednoduché! Utekať a skrývať sa! Hra sa odohráva na opustenej vesmírnej lodi, ktorá ponúka mnoho úkrytov pred nezastaviteľným nebezpečím. Všetko v jednom, Alien: Isolation v sebe zahŕňa zaujímavý príbeh, dobrú hrateľnosť a nádhernú grafiku. Feral Interactive si dal prácu navyše a vďaka tomu je Alien: Isolation dobre optimalizovaný bez akýchkoľvek chýb. Veď aj systémové požiadavky nižšie hovoria sami za seba.

Systémové požiadavky: OS X 10.10.4, 2,0 GHz Intel Core 2 Duo, 4GB RAM, 35GB HDD, nVidia GeForce 640M/ATI Radeon HD 5670/Intel Iris Pro s 1GB video pamäťou.

SOMA

Už ste niekedy počuli o hre Amnesia: The Dark Descent? Mnohí YouTuberi ju na svojom kanáli hrali. SOMA je najnovšia hororová hra od toho istého vývojára.

SOMA je strieľačka z pohľadu prvej osoby, ktorá sa odohráva v podmorskom výskumnom centre. Najlepšie na hre je asi fakt, že strach nemáte z postáv, ale zo samotného okolia a atmosféry hry. Hra od vás bude chcieť, aby ste sa dostali z jedného konca laboratória na druhý a po ceste zistili, čo sa stalo jeho zamestnancom.

Tak ako v hre Outlast, nemáte k dispozícií žiadne zbrane. Vašou jedinou možnosťou je skryť sa. Eventuálne ešte utekať, čo ale nie je až tak efektívne. SOMA je veľmi dobre portovaná na Mac a ani jej požiadavky nie sú nijakým spôsobom astronomicky vysoké.

Systémové požiadavky:  OS X 10.10.2, 2,4 GHz Intel Core i3, 4GB RAM, 25GB HDD, nVidia GeForce GTX 260/ AMD RADEON HD 5750 alebo lepší s 512MB video pamäťou.

Doki Doki Literature Club!

Táto vizuálna novela je presný opak toho, čo by ste čakali. V skutočnosti sa jedná o psychologický horor, ktorý je zabalený do podoby hry.

Všetko sa ale začína úplne nevinne. Zhostíte sa úlohy postavy, ktorá je študentom strednej školy a členom literárneho klubu. Bude písať básne a flirtovať s rôznymi členkami klubu. Veci sa ale zmenia, keď vašou úlohou nebude flirtovať, ale udržať tieto dievčatá nažive.

Doki Doki Literature Club je jedna z tých hier, ktorá sa snaží byť rôznymi inými, pričom sa jej to podarí. Je to z časti horor, z časti simulátor balenia a mnoho iných vecí medzi tým. Najlepšie na tom je, že hra je dostupná zdarma. Teda pokiaľ obľubujete vizuálne novely. Tak ako sa dá od vizuálnej novely očakávať, nemá veľké nároky na hardvér.

Systémové požiadavky: OS X 10.9, 1,8 GHz Dual-Core procesor, 4GB RAM, 375MB HDD, integrovaná grafická karta

Outlast

Outlas je hororová hra z pohľadu prvej osoby, ktorá je dosť často označovaná ako najstrašidelnejšia hra dostupná pre Mac.

Ako žurnalista na voľnej nohe preverujete psychiatrickú liečebňu ukrytú v horách. Čoskoro si uvedomíte, že sa jednalo o veľmi zlý nápad. Peklo sa rozpúta a vy sa ocitnete medzi znetvorenými telami, vystrašenými pacientmi, šialenými doktormi a nie príliš foremnými obeťami.

A čo je na tom to najlepšie? Nie ste schopný bojovať! Opäť, vašou jedinou možnosťou je schovať sa alebo utekať. Outlast ponúka mnoho miest, kde sa môžete ukryť. Pokiaľ sa rozhodnete utekať, hra sa rázom premení na rýchlu a energickú akciu (podobne ako Mirrors Edge).

Perfektne optimalizovaná hra s úžasnou grafikou na vyšších detailoch, ktorá si bohužiaľ tiež niečo vyžiada.

Systémové požiadavky: OS X 10.9, 2,2 GHz Intel Core 2 Duo, 4GB RAM, 5GB HDD, nVidia GeForce GT 750M/Intel Iris Pro 5200/AMD Radeon HD 3xxx.

V našej sérií budeme pokračovať nabudúce. Pre lepšiu kategorizáciu uverejňujeme aj link na pôvodný článok, kde sú hry presne rozdelené, získate subjektívny pocit autora a môžete si ich tiež odfiltrovať podľa vlastného želania.

komentáre
  1. …”SOMA je strieľačka z pohľadu prvej osoby”…” nemáte k dispozícií žiadne zbrane”
    lol, ale inak super hra to je ;)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť