Nový iPhone bude na rýchlonabíjanie vyžadovať certifikované adaptéry

Nové iPhony, ktoré prídu už o dva mesiace, by mali v balení obsahovať výkonnejšiu nabíjačku. Rýchle nabíjanie však bude údajne možné len s overeným príslušenstvom.

Podľa japonského blogu Mac Otakara bude nový iPhone na rýchle nabíjanie vyžadovať nabíjačku s tzv. USB-C Authentication certifikáciou. Ak ju obsahovať nebude, iPhone zobrazí na displeji varovanie a obmedzí rýchlosť nabíjania na bežných 2,5 W.

Dôvodom je prechod na kábel a nabíjačku s podporou USB-C štandardu a s ním spojené bezpečnostné riziká – ako po stránke hardvéru, tak aj softvéru.

Dobrou správou je, že iPhone bude s novým 18 W adaptérom konečne podporovať rýchle nabíjanie priamo z balenia. Tou zlou je, že ponuka nabíjačiek tretích strán bude obmedzená na výrobcov, ktorí sú členom oficiálneho USB konzorcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?