Apple Watch Edition sú už nadobro minulosťou

Ako sa vyvíjali inteligentné hodinky Applu, tak sa postupne upravovala aj ponuka. Už po roku tak z predaja zmizli 18-karátové modely Apple Watch Edition, ktoré boli nahradené omnoho lacnejšími modelmi s kompletne keramickým telom. Ale ani to už nie je luxusná záležitosť, pretože Apple Watch Series 4 už štandardne ponúkajú zadnú časť z čiernej keramiky a zafíru.

Luxusná edícia Apple Watch Edition sa tak stala prakticky zbytočnou, keďže nové AW4 ponúkajú keramiku v kombinácii s hliníkovým alebo oceľovým bokom. To je tiež dôvod, prečo Apple prestal Edition modely predávať. Súčasne tak došlo k zjednodušeniu ponuky, z ktorej sa už teraz vytratili názvy edícií a užívatelia tak majú jednoducho na výber z modelov, ktorých bok tvorí buď hliník alebo nehrdzavejúca oceľ. K jednomu rozdielu dochádza v oblasti konektivity. Na výber majú užívatelia GPS alebo GPS + Cellular verzie. Až potom sa zákazníci dozvedia, že majú na výber z viacerých prevedení, materiálov a remienkov. V ponuke tiež ostávajú naďalej špeciálne kolekcie Apple Watch Nike+ a Apple Watch Hermés, ktoré budú dostupné naďalej exkluzívne v butikoch tejto módnej ikony.

Samozrejme, rozdiely v cenách medzi hliníkovým a oceľovými verziami sú výrazné. Zatiaľ čo hliníkové modely sa začínajú predávať od 429€, oceľové začínajú až na 699€. Rozdiel je aj v tom, že všetky oceľové modely sú dostupné iba v GPS + Cellular verzii. Táto verzia však nie je dostupná v Českom Apple Store a je tak zrejmé, že sa oceľové Series 4 nebudú predávať ani na Slovensku.

komentáre
  1. Najprv píšete že majú keramické telo a potom zasa že oceľ/hliník. Chcelo by si to usporiadať myšlienky v hlave a potom niečo napísať ????

    0
    0
  2. Je pravda, ze ked som kupoval hodinky mojej priatelke, mal som vo vybere chaos. Nuz konecne zmena. Ale slava applu uz pomaly zhasina….

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť