iOS 12 Beta je už dostupná pre verejnosť, ako ju nainštalovať?

Apple včera spolu s macOS Mojave vypustil do sveta prvú verejnú beta verziu iOS 12. Nainštalujte si ju už teraz, je to hračka.

Ako býva zvykom, najprv priateľské upozornenie. Beta verzie nových systémov sú obzvlášť vo svojich prvých verziách pomerne nestabilné a môžu spôsobovať nekompatibilitu s nainštalovanými aplikáciami. Pokračujte tak na vlastné riziko.

Keď máme formality z cesty, samotný proces inštalácie je veľmi jednoduchý. Navštívte beta.apple.com a registrujte/prihláste sa so svojim Apple ID do beta programu. Následne navštívte stránku na svojom iOS zariadení a zvoľte položku Enroll Your Device. Nižšie nájdete možnosť stiahnuť si beta profil, ktorý pár klikmi nainštalujete.

Reštartuje zariadenie a v Nastaveniach by sa vám pri aktualizácii systému objaviť nový iOS 12. Tradične ide o identickú verziu, ktorá vyšla pred pár dňami pre vývojárov, teda v poradí druhá beta verzia iOS 12. Rovnaký postup platí aj keď si chcete nainštalovať macOS Mojave a od minulého roka už aj tvOS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.