Apple vydal macOS High Sierra 10.13.5, prináša Správy v iCloude

Pár dní po iOS 11.4 a ostatných systémoch sa objavil aj nový macOS. High Sierra s číslovkou 10.13.5 je odvčera dostupná na stiahnutie.

Nová verzia tradične prináša (potrebné) opravy chýb a optimalizáciu systému, no okrem toho aj dlho odkladanú funkciu Správy v iCloude, ktorá sa objavila cez týždeň v iOS 11.4. Používateľom umožňuje synchronizovať iMessage a SMS správy cez cloud naprieč všetkými zariadeniami.

Apple vydal iOS 11.4 s podporou AirPlay 2 a Messages in iCloud

Vtipné je, že funkciu dostávame takmer presne rok po jej prvotnom predstavení, ešte na minuloročnej WWDC konferencii. Najprv sa mala objaviť v prvej verzii vtedy nových systémov, no neskôr sa neustále odkladala. Apple ju zahrnul ešte počas zimy v predošlých betách, no do finálnej sa verzie sa až doteraz nedostala.

macOS 10.13.5 si môžete stiahnuť priamo na vašom Macu cez Mac App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.