Apple vydal macOS High Sierra 10.13.4 s podporou pre eGPU

Po včerajšej sérii updatov pre ostatné systémy sa dostal na rad aj macOS. Nová High Sierra prináša podporu pre externé grafiky a ďalšie novinky.

Najväčšou zmenou 10.13.4 je jednoznačne oficiálna podpora pre eGPU, teda externé grafické karty zapojené cez Thunderbolt. Okrem toho rieši viacero bugov a výkon celého systému.

Business Chat v iMessage sa nás na Slovensku netýka, a rovnako ako v iOS chýbajú odložené funkcie ako Messages on iCloud. Pribudla nová ikona súkromia pri žiadostiach o osobné údaje.

Viacero vylepšení dostalo ale Safari. Teraz už kvôli bezpečnosti nebude do webových formulárov automaticky vypĺňať uložené mená a heslá, po novom si môžete zoraďovať záložky podľa mena a pribudla aj klávesová skratka CMD + 9 na prechod na najnovší tab.

V neposlednom rade pribudlo nové pozadie, doteraz dostupné len na iMacu Pro a taktiež hlášky pri otváraní starých 32-bitových aplikácií. Ich podpora bude totiž v ďalšom vydaní macOS už obmedzená.

Apple taktiež vydal nové iTunes, ktoré pridáva podporu pre sekciu s hudobnými videami a playlistami.

Zoznam oficiálne podporovaných grafických kariet nájdete tu:

UložiťUložiť

komentár
  1. No neviem ako vam ale mne upgrade na macbook pro sposobuje pri “zavreti” notebooku, ze sa notebook necakane vypne …. po otvoreni musim notebook znovu zapnut a cakat kym “nabootuje” :)
    Skoda ze Mac OS X sa zacina priblizovat mrkvosrotu hlavne co sa poctu zaplat tyka :(

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť