Apple vydal macOS High Sierra 10.13.4 s podporou pre eGPU

Po včerajšej sérii updatov pre ostatné systémy sa dostal na rad aj macOS. Nová High Sierra prináša podporu pre externé grafiky a ďalšie novinky.

Najväčšou zmenou 10.13.4 je jednoznačne oficiálna podpora pre eGPU, teda externé grafické karty zapojené cez Thunderbolt. Okrem toho rieši viacero bugov a výkon celého systému.

Business Chat v iMessage sa nás na Slovensku netýka, a rovnako ako v iOS chýbajú odložené funkcie ako Messages on iCloud. Pribudla nová ikona súkromia pri žiadostiach o osobné údaje.

Viacero vylepšení dostalo ale Safari. Teraz už kvôli bezpečnosti nebude do webových formulárov automaticky vypĺňať uložené mená a heslá, po novom si môžete zoraďovať záložky podľa mena a pribudla aj klávesová skratka CMD + 9 na prechod na najnovší tab.

V neposlednom rade pribudlo nové pozadie, doteraz dostupné len na iMacu Pro a taktiež hlášky pri otváraní starých 32-bitových aplikácií. Ich podpora bude totiž v ďalšom vydaní macOS už obmedzená.

Apple taktiež vydal nové iTunes, ktoré pridáva podporu pre sekciu s hudobnými videami a playlistami.

Zoznam oficiálne podporovaných grafických kariet nájdete tu:

Apple zverejnil zoznam podporovaných grafických kariet pre eGPU funkcionalitu v High Sierra

UložiťUložiť

komentár
  1. No neviem ako vam ale mne upgrade na macbook pro sposobuje pri “zavreti” notebooku, ze sa notebook necakane vypne …. po otvoreni musim notebook znovu zapnut a cakat kym “nabootuje” :)
    Skoda ze Mac OS X sa zacina priblizovat mrkvosrotu hlavne co sa poctu zaplat tyka :(

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.