macOS High Sierra bude posledným s plnou podporou 32-bitových aplikácií, 10.13.4 už používateľov varuje

Apple sa agresívne zbavuje 32-bitového softvéru nielen na iOS, ale už aj na Macoch. macOS High Sierra bude posledným s plnohodnotnou podporou 32-bitu. Najnovšia beta prináša prvé varovania.

Včera Apple okrem macOS 10.13.3 vypustil aj prvú betu 10.13.4. Tá započala koniec pre 32-bitové aplikácie. Keď na najnovšej verzii totiž otvoríte takúto aplikáciu, systém vám zobrazí varovanie o tom, že apka môže ovplyvniť výkon vášho Macu a vývojár by ju mal aktualizovať.

Zdroj: 9to5Mac

Toto varovanie vám vyskočí len pri prvom otvorení aplikácie, no s ďalšími verziami High Sierra by varovania mali byť intenzívnejšie. Reálne obmedzenia ale používatelia zaznamenajú až s príchodom macOS 10.14 toto leto.

Ide o úplne rovnaký postup, aký Apple implementoval aj pri zrušení podpory 32-bitových aplikácií na iOS. V iOS 10 sa začali zobrazovať stupňujúce sa varovania o strate podpory jednotlivých apiek, čo sa napokon naplno prejavilo pri iOS 11.

Jediným rozdielom je fakt, že App Store je jediným zdrojom softvéru pre iOS a na zmeny sa adaptuje pomerne rýchlo. Na Mac pritom existuje nespočetné množstvo aplikácií mimo App Storu, ktoré už nie sú a asi ani nebudú updatované. A to nehovoríme o celej plejáde starších hier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.