macOS High Sierra bude posledným s plnou podporou 32-bitových aplikácií, 10.13.4 už používateľov varuje

Apple sa agresívne zbavuje 32-bitového softvéru nielen na iOS, ale už aj na Macoch. macOS High Sierra bude posledným s plnohodnotnou podporou 32-bitu. Najnovšia beta prináša prvé varovania.

Včera Apple okrem macOS 10.13.3 vypustil aj prvú betu 10.13.4. Tá započala koniec pre 32-bitové aplikácie. Keď na najnovšej verzii totiž otvoríte takúto aplikáciu, systém vám zobrazí varovanie o tom, že apka môže ovplyvniť výkon vášho Macu a vývojár by ju mal aktualizovať.

Zdroj: 9to5Mac

Toto varovanie vám vyskočí len pri prvom otvorení aplikácie, no s ďalšími verziami High Sierra by varovania mali byť intenzívnejšie. Reálne obmedzenia ale používatelia zaznamenajú až s príchodom macOS 10.14 toto leto.

Ide o úplne rovnaký postup, aký Apple implementoval aj pri zrušení podpory 32-bitových aplikácií na iOS. V iOS 10 sa začali zobrazovať stupňujúce sa varovania o strate podpory jednotlivých apiek, čo sa napokon naplno prejavilo pri iOS 11.

Jediným rozdielom je fakt, že App Store je jediným zdrojom softvéru pre iOS a na zmeny sa adaptuje pomerne rýchlo. Na Mac pritom existuje nespočetné množstvo aplikácií mimo App Storu, ktoré už nie sú a asi ani nebudú updatované. A to nehovoríme o celej plejáde starších hier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.