Apple vydal iOS 11.2.2 a macOS 10.13.2 s opravami pre zraniteľnosť Spectre

Apple práve vydal iOS 11.2.2 a dodatočnú aktualizáciu pre macOS High Sierra 10.13.2. Opravuje bezpečnostnú dieru zvanú Spectre.

Informácie o hardvérových zraniteľnostiach Meltdown a Spectre sa dostali na povrch minulý týždeň, spočiatku len v súvislosti s Intel procesormi. Chyba, ktorú je možné zneužiť na prístup do pamäte operačného systému, sa však týka aj ostatných platforiem, a teda okrem Macov aj iOS zariadení.

Apple už jednu z nich – Meltdown – potichu opravil minulý mesiac pomocou softvérových updatov pre macOS, iOS a tvOS. Dnešné updaty zaplátajú dieru Spectre, ktorú je možné zneužiť prostredníctvom prehliadača Safari. iOS 11.2.2 si môžete stiahnuť priamo na svojom iOS zariadení a revíziu pre macOS 10.13.2 nájdete na Mac App Store na svojom Macu.

Pre viac informácií o bezpečnostných dierach a rizikách, ktoré prinášajú, si môžete prečítať náš článok nižšie.

Bezpečnostné diery Meltdown a Spectre sa týkajú všetkých Macov a iOS zariadení. Ako sa im vyhnúť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.