Apple vydal druhú beta verziu macOS High Sierra 10.13.4 pre developerov

MacOS High Sierra beta - Apple vydal druhú beta verziu macOS High Sierra 10.13.4 pre developerov

Apple včera vydal pre developerov druhú beta verziu nadchádzajúcej aktualizácie macOS High Sierra 10.13.4. Druhá beta bola vydaná dva týždne po prvej a dva týždne po vydaní macOS High Sierra 10.13.3. 

Nová beta macOS High Sierra 10.13.4 sa dá stiahnuť z Apple Developer Center alebo pomocou mechanizmu softvérovej aktualizácie v Mac App Store. Samozrejme s nainštalovaným príslušným profilom. macOS High Sierra 10.13.4 obsahuje vylepšenia výkonu a opravy chýb, ktoré boli adresované užívateľmi v predchádzajúcej verzii (macOS High Sierra 10.13.3).

Aktualizácia obsahuje aj podporu pre niektoré nové funkcie, ktoré sme mohli vidieť v iOS 11.3 – napríklad Správy na iCloude (službu, ktorá uchováva všetky vaše správy na cloude). Taktiež bude táto aktualizácia podporovať Business Chat, funkciu, ktorá k nám príde s verejným vydaním iOS 11.3 a macOS 10.13.4.

V novej aktualizácií macOS sa dočkáme aj “dymového pozadia”, ktoré bolo doteraz dostupné iba pre iMac Pro. Okrem iného nás v tejto aktualizácií systém varuje, keď otvoríme 32-bitovú aplikáciu. (Jedná sa o súčasť postupu zlikvidovať všetky 32-bitové aplikácie).

macos high sierra 32bit warning - Apple vydal druhú beta verziu macOS High Sierra 10.13.4 pre developerov

V budúcnosti plánuje Apple odstrániť všetky 32-bitové Mac aplikácie, tak ako to urobil s ich kolegami v iOS. Apple zaujal stanovisko, že macOS High Sierra je posledným operačným systémom, ktorý podporuje 32-bitové aplikácie. A to bez kompromisov.

macOS High Sierra bude posledným s plnou podporou 32-bitových aplikácií, 10.13.4 už používateľov varuje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…