Apple vydal druhú beta verziu macOS High Sierra 10.13.4 pre developerov

Apple včera vydal pre developerov druhú beta verziu nadchádzajúcej aktualizácie macOS High Sierra 10.13.4. Druhá beta bola vydaná dva týždne po prvej a dva týždne po vydaní macOS High Sierra 10.13.3. 

Nová beta macOS High Sierra 10.13.4 sa dá stiahnuť z Apple Developer Center alebo pomocou mechanizmu softvérovej aktualizácie v Mac App Store. Samozrejme s nainštalovaným príslušným profilom. macOS High Sierra 10.13.4 obsahuje vylepšenia výkonu a opravy chýb, ktoré boli adresované užívateľmi v predchádzajúcej verzii (macOS High Sierra 10.13.3).

Aktualizácia obsahuje aj podporu pre niektoré nové funkcie, ktoré sme mohli vidieť v iOS 11.3 – napríklad Správy na iCloude (službu, ktorá uchováva všetky vaše správy na cloude). Taktiež bude táto aktualizácia podporovať Business Chat, funkciu, ktorá k nám príde s verejným vydaním iOS 11.3 a macOS 10.13.4.

V novej aktualizácií macOS sa dočkáme aj “dymového pozadia”, ktoré bolo doteraz dostupné iba pre iMac Pro. Okrem iného nás v tejto aktualizácií systém varuje, keď otvoríme 32-bitovú aplikáciu. (Jedná sa o súčasť postupu zlikvidovať všetky 32-bitové aplikácie).

V budúcnosti plánuje Apple odstrániť všetky 32-bitové Mac aplikácie, tak ako to urobil s ich kolegami v iOS. Apple zaujal stanovisko, že macOS High Sierra je posledným operačným systémom, ktorý podporuje 32-bitové aplikácie. A to bez kompromisov.

macOS High Sierra bude posledným s plnou podporou 32-bitových aplikácií, 10.13.4 už používateľov varuje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.