Apple uvoľnil beta verziu macOS Mojave 10.14.1 pre developerov

Apple včera uvoľnil prvú beta verziu nadchádzajúcej macOS Mojave 10.14.1 aktualizácie pre developerov. Táto beta verzia vyšla iba deň po oficiálnom vydaní macOS Mojave pre verejnosť. 

macOS Mojave prináša novú metódu inštalovania softvérových aktualizácií, čiže po nainštalovaní prvej beta verzie použitím príslušného profilu z Developer centra je možné dodatočné beta aktualizácie stiahnuť otvorením Systémových nastavení a označením položky Systémová aktualizácia.

Nie je zatiaľ presne známe, aké vylepšenia prinesie prvá aktualizácia macOS Mojave, no s vysokou pravdepodobnosťou sa bude jednať o zlepšenie výkonu a opravu chýb. Taktiež sa pravdepodobne dočkáme znovu predstavenia funkcie skupinových FaceTime hovorov, ktoré boli počas beta testovania odstránené. Skupinové FaceTime hovory umožnia videohovor s až 32 ľuďmi naraz. Táto funkcia je spustená aj v beta verzii iOS 12.1.

macOS Mojave je Ďalšou veľkou aktualizáciou operačného systému pre Mac, ktorá prináša celosystémový “Tmavý mód”, “Stacks” pre organizovanie neprehľadnej pracovnej plochy, nové možnosti pre Finder, nové nástroje na snímanie plochy, funkciu “Continutiy Camera” pre jednoduché vkladanie fotografií z iPhonu na Mac a mnoho ďalšieho.

Aké sú vaše pocity z macOS Mojave? Páči sa vám nový “Tmavý mód”? Stretli ste sa s chybami? Podeľte sa s nami v komentároch…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.