Jak používat nové screenshot menu a nahrávaní obrazovky v macOS Mojave?

Apple do macOS Mojave zaimplementoval nové menu na pořízení snímku obrazovky. Díky tomuto menu je znovu o něco jednodušší udělat snímek obrazovky nabo dokonce spustit nahrávání obrazovky. 

Nové menu sdružuje všechny funkce, které se týkají focení/nahrávání obrazovky do jednoho “vznášejícího-se” menu. Menu si zobrazíte stisknutím kláves Cmd + Shift + 5. Pojďme se tedy podívat na to, co se v menu přesně nachází.

Třemi tlačítky nalevo (kromě tlačítka křížku na zavření menu) si oblast obrazovky na pořízení snímku obrazovky a dalšími dvěma tlačítky vpravo od nich můžete vybrat oblast pro video nahrávání obrazovky. Co se týče pořizování snímků obrazovky si můžete vybrat mezi snímkem celé obrazovky (všeho obsahu na monitoru), snímkem vybrané aplikace a nebo snímkem vybrané oblasti.

Video můžete nahrávat z celé obrazovky, nebo z vybrané oblasti. Je důležité ale zmínit, že i klávesové zkratky na všechny tyto akce stále fungují.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.