Jak používat nové screenshot menu a nahrávaní obrazovky v macOS Mojave?

Apple do macOS Mojave zaimplementoval nové menu na pořízení snímku obrazovky. Díky tomuto menu je znovu o něco jednodušší udělat snímek obrazovky nabo dokonce spustit nahrávání obrazovky. 

Nové menu sdružuje všechny funkce, které se týkají focení/nahrávání obrazovky do jednoho “vznášejícího-se” menu. Menu si zobrazíte stisknutím kláves Cmd + Shift + 5. Pojďme se tedy podívat na to, co se v menu přesně nachází.

Třemi tlačítky nalevo (kromě tlačítka křížku na zavření menu) si oblast obrazovky na pořízení snímku obrazovky a dalšími dvěma tlačítky vpravo od nich můžete vybrat oblast pro video nahrávání obrazovky. Co se týče pořizování snímků obrazovky si můžete vybrat mezi snímkem celé obrazovky (všeho obsahu na monitoru), snímkem vybrané aplikace a nebo snímkem vybrané oblasti.

Video můžete nahrávat z celé obrazovky, nebo z vybrané oblasti. Je důležité ale zmínit, že i klávesové zkratky na všechny tyto akce stále fungují.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.