Apple Pay Cash už čoskoro v Európe?

Dodatočná služba k Apple Pay – posielanie hotovosti známym cez iMessage, by sa čochvíľa mohla dostať aj za hranice USA.

Apple Pay Cash umožňuje posielanie peňazí z vašej platobnej karty priamo ostatným používateľom, cez iMessage na iPhone a Apple Watch. Funkcia je od svojho spustenia minulý rok dostupná len v Spojených štátoch, jej náznaky sa však začínajú objavovať vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku a ďalších krajinách.

https://twitter.com/Matfraysse/status/1046919310118150144?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1046919310118150144&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macrumors.com%2F2018%2F10%2F02%2Fapple-pay-cash-likely-to-launch-in-france-and-germany-soon%2F

Podľa francúzskeho blogu iPhon.fr sa zmienky o službe, spolu s výzvou na jej aktiváciu, objavili na obrazovkách miestnych používateľov. Na nemeckej a rakúskej mutácii apple.com sa dokonca objavila lokalizovaná stránka o Apple Pay Cash – aj napriek tomu, že samotné Apple Pay tam ešte dostupné nie je.

Lokalizované podporné stránky hlásia aj používatelia z Talianska, Poľska, ŠvédskaRuska.

Nad tým, čo to znamená pre Apple Pay Cash v Európe môžeme zatiaľ len špekulovať, zaujímavé však je, že služba to má zdá sa namierené aj na trhy, na ktorých ešte Apple Pay nefiguruje. A či to má niečo spoločné s nedávnym záhadným objavením Apple Pay tlačidla v slovenskej verzii watchOS 5, je taktiež otázne.

Apple Pay by podľa najnovších dohadov malo prísť na čestký trh už koncom tohto roka a na Slovensko začiatkom toho budúceho – zrejme v marci.

komentárov
 1. Hh, viem, ze je to z cesty ale pacilo by sa mi, kebyze mozem mat na macblogu ucet, vypnut tu floating ikonu s notifikaciami, pisat komentare bez vyplnovania mena, mailu a potvrdzovania, ze nie som robot a vypnut zobrazovanie clankov s tagom “Apple pay” alebo “Apple Pay Cash”. Inak ma zaujima aj ako su na tom Ceskoslovenski operatori so zavedenim e-sim.

  0
  0
 2. @Onarb

  dakujeme za pripomienky, ak je citatel registrovany tak komentare pise bez vyplnovania

  ikona s notifikaciami ma zatial vyznam, ak prestane dame prec

  0
  0
 3. Myslim, ze ste zadefinovali novy sci fi standard – poslat HOTOVOST cez imessage. Trocha si tie nadpisy po sebe skontrolujte, ci Vam davaju zmysel.

  S pozdravom
  bezhotovostny prevod

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.