Apple Pay Cash už čoskoro v Európe?

Dodatočná služba k Apple Pay – posielanie hotovosti známym cez iMessage, by sa čochvíľa mohla dostať aj za hranice USA.

Apple Pay Cash umožňuje posielanie peňazí z vašej platobnej karty priamo ostatným používateľom, cez iMessage na iPhone a Apple Watch. Funkcia je od svojho spustenia minulý rok dostupná len v Spojených štátoch, jej náznaky sa však začínajú objavovať vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku a ďalších krajinách.

https://twitter.com/Matfraysse/status/1046919310118150144?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1046919310118150144&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macrumors.com%2F2018%2F10%2F02%2Fapple-pay-cash-likely-to-launch-in-france-and-germany-soon%2F

Podľa francúzskeho blogu iPhon.fr sa zmienky o službe, spolu s výzvou na jej aktiváciu, objavili na obrazovkách miestnych používateľov. Na nemeckej a rakúskej mutácii apple.com sa dokonca objavila lokalizovaná stránka o Apple Pay Cash – aj napriek tomu, že samotné Apple Pay tam ešte dostupné nie je.

Lokalizované podporné stránky hlásia aj používatelia z Talianska, Poľska, ŠvédskaRuska.

Nad tým, čo to znamená pre Apple Pay Cash v Európe môžeme zatiaľ len špekulovať, zaujímavé však je, že služba to má zdá sa namierené aj na trhy, na ktorých ešte Apple Pay nefiguruje. A či to má niečo spoločné s nedávnym záhadným objavením Apple Pay tlačidla v slovenskej verzii watchOS 5, je taktiež otázne.

Apple Pay by podľa najnovších dohadov malo prísť na čestký trh už koncom tohto roka a na Slovensko začiatkom toho budúceho – zrejme v marci.

komentárov
 1. Hh, viem, ze je to z cesty ale pacilo by sa mi, kebyze mozem mat na macblogu ucet, vypnut tu floating ikonu s notifikaciami, pisat komentare bez vyplnovania mena, mailu a potvrdzovania, ze nie som robot a vypnut zobrazovanie clankov s tagom “Apple pay” alebo “Apple Pay Cash”. Inak ma zaujima aj ako su na tom Ceskoslovenski operatori so zavedenim e-sim.

  0
  0
 2. @Onarb

  dakujeme za pripomienky, ak je citatel registrovany tak komentare pise bez vyplnovania

  ikona s notifikaciami ma zatial vyznam, ak prestane dame prec

  0
  0
 3. Myslim, ze ste zadefinovali novy sci fi standard – poslat HOTOVOST cez imessage. Trocha si tie nadpisy po sebe skontrolujte, ci Vam davaju zmysel.

  S pozdravom
  bezhotovostny prevod

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.