Apple opäť umožňuje downgrade na staršie verzie iOS, zrejme len dočasne

Len minulý týždeň Apple umožnil inštaláciu starších verzií iOS, aj keď len na pár hodín. Používatelia teraz hlásia, že to ide opäť.

Naposledy mali používatelia možnosť downgradovať na iOS 10, teraz sa zdá, že Apple oficiálne podpisuje ešte staršie verzie. Včera sa začali šíriť správy o možnom downgrade na iOS 6.1.3 a to isté hlásia aj používatelia na našom fóre. Konkrétne by to malo fungovať v prípade zariadení iPhone 4S a iPad 2.

Web ipsw.me v čase písania článku taktiež potvrdzuje, že Apple aktuálne podpisuje iOS 6.1.3 na iPhone 4S a iPade 2 (teda zariadenia s A5 čipom). Na inštaláciu budete potrebovať Restore cez iTunes a stiahnutý inštalačný súbor IPSW. Ale na nič nečakajte. Apple môže podpisovanie kedykoľvek zrušiť a očakávame, že sa tak aj do pár hodín stane.

Podaril sa vám na vašom iOS zariadení downgrade na staršiu verziu iOS? Dajte nám vedieť do komentárov konkrétny model a operačný systém.

komentárov
 1. Po downgrade na 6.1.3 mi neslo cez viacstupnovu notifikaciu prihlasit do iclodu, nebolo kam zadat heslo, tak mi po par pokusoch ponukol upgrade na 8.4.1, tak som to dal a zatial ok

  0
  0
 2. 2-faktorova autenfitikacia u starsich zariadeni funguje tak, ze najprv das iCloud heslo, potom pride overovaci kod na ine zariadenie, znova napises iCloud heslo a hned za nim overovaci kod. Apple ma na to clanok a hovori o tom aj hlaska, ktoru dostanes po prvom zadani hesla.

  mam 2FA zapnute a na viem pouzit AppStore aj na iOS4 a 6

  0
  0
 3. tak fajn, na Iphone4S skúsené aj 6.1.3 aj 8.4.1 a navrat na 9.3.5, oboje deklasovali na obycajny telefon, kde nefungovalo mnozstvo aplikacii, to je moja priorita, takze opät skripem zubami pri jeho rychlosti

  0
  0
 4. iP4s downgrade na 6.1.3 – naprosto bez problému. Po instalaci se mi nabídl upgrade na 8.4.1, i když ho Apple nepodepisuje (asi by nebyl možný přechod na 9.3.5). iOS 8 jsem chtěl mít, takže test – naprostá většina aplikací jde nainstalovat, byť s varováním, že se jedná o starší verzi. Oproti 9 je znatelně rychlejší a je i víc místa na disku – menší iOS i většina aplikací… A zdá se, že i baterka teď vydrží déle. Paráda :)) Teď už jen kdyby šel návrat z 11 na 10 u iPadu mini a z 10 na 9 u SE a budu spokojený maximálně…

  0
  0
 5. Na ipsw.me pri iPhone 5s (GSM) už iOs 10 neponúka, ale pri iPhone 5 ešte áno…
  Nebude to fungovať a radšej to neskúšať?

  vďaka za rady

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.