iOS 11.2.2 opraví Spectre na iPhone 6, drasticky však znižuje jeho výkon

Meltdown Spectre

Spectre ohrozuje prakticky každé jedno zariadenie na svete a update, ktorý chybu opraví aspoň softvérovo, môže znížiť výkon procesoru. To je vec, na ktorú upozornil Intel v prípade hrozby Meltdown, kvôli Spectre však podobný osud čaká aj procesory AMD a ARM.

Znamená to teda, že vyšším zabezpečením na úkor výkonu si prejde aj iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch a Apple TV. Užívatelia iPhone 6 by si ale mohli dvakrát rozmyslieť, či im zabezpečenie stojí za to. Ako zistil holandský užívateľ Melvin Mughal, výkon iPhonu 6 sa po aktualizácii znížil o 40%.

Vychádza to z dvojice benchmarkov, ktoré spravil hneď po sebe. Kým pred updatom (iOS 11.1.2) jeho zariadenie dosiahlo 1561 bodov v single-core teste a 2665 v multi-core teste, po aktualizácii na iOS 11.2.2, ktorá hrozbu Spectre odstraňuje softvérovo, dochádza k drastickému poklesu. Výkon jedného jadra bol ohodnotený už len na 924 bodov (-41%), zatiaľ čo výkon všetkých jadier klesol na 1616 bodov (-39%).

 

iPhone 6 Spectre Performance

Zdroj: WCCFTech

6 komentárov

 1. Mitho píše:

  Pracovny iP6, iOS 11.2.2 … use: maily, web, appky na pocasie, fotky a nie je o nic pomalsi, ako s predchadzajucim iOS. Mam pocit, ze skor menej zasekov pri niektorych prechodoch a odomykani telefonu, ako predtym. Len moja skusenost, kazdy mame ine appky, ine naroky a ine … etc.

 2. Mirec píše:

  Mne príde rovnako zabrzdený ako pred tým :-D
  Každá aplikácia štartuje aj 5s, rekord som mal 20s pri zapínaní SMS 😄

 3. Lukas píše:

  To je Nejaka blbosť . Mám iphone 6 iOS 11.2.2 a žiadne spomalenie nenastalo. Mám 2650b v Geekbench 4 .

 4. Sanchez píše:

  rovnako ani u mna na 6s ziaden pokles vykonu. Autor by si to mal overit, kym vypusti do sveta HOAX…

 5. Peter píše:

  Ani u mna na iP6 ziadne spomalenie, v niecom prave opacne – pri ovladani (rozne mikroanimacie, odozva) uz neseka ako predtym.

 6. applefruit píše:

  podobne ip6plus, po 11.2.2 sa mi skôr zdá pocitovo svižnejší

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend