Apple Music dostáva podporu pre Android Auto, najíma bývalého publicistu Metallicy

Aj keď Apple Music asi nenájdete nainštalovanú na množstve Android telefónov, služba dostáva na platforme pravidelné aktualizácie. Najnovšie podporu pre rozhranie v aute.

Android Auto je ekvivalent CarPlayu z iOS a umožňuje ovládanie vybraných aplikácií z vášho telefónu na dotykovej obrazovke auta. Podporu pre túto funkciu dostáva Apple Music v podobe najnovšej beta verzie 2.6.0. Tú testuje vybraná skupinka záujemcov, no ak používate Android, nainštalovať si môžete aj priamo jej APK. Odkaz nájdete na webe Android Police.

Okrem podpory do auta prináša nový update viacero vylepšení a funkcií z iOS. Menovite budete môcť vyhľadávať pomocou textov skladieb, pribudnú nové profily interpretov, stanica Friends Mix a opravy chýb a zlepšenia výkonu. 

Apple Music Android Auto

Apple okrem toho najal hudobného publicistu Briana Bumberyho, ktorý v minulosti pracoval pre Metallicu, Madonnu, Green Day, Chrisa Cornella a mnoho ďalších interpretov.

Nejde pritom o jedinú zmenu vo vedení. Doterajšia hlava Apple Music, hudobný veterán Jimmy Iovine, od augusta prechádza do role poradcu a jeho miesto zaujme Oliver Schusser, ktorý doposiaľ pracoval ako šéf európskej divízie streamovacej služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.