Apple aktualizoval AirPort Express, teraz podporuje AirPlay 2

Stalo sa niečo, v čo už majitelia kompaktného routeru nedúfali. AirPort Express dostal podporu pre AirPlay 2.

Aj napriek tomu, že celá rodina Wi-Fi routerov od Applu bola začiatkom tohto roka zrušená, jej najmenší člen práve dostal nový firmvér a s ním aj podporu pre najnovší štandard AirPlay 2.

Nebolo to celkom nečakané. Napokon, zmienky o podpore AirPlay 2 sa už objavili v predošlých beta verziách iOS 12, no stále tu bola možnosť, že išlo len o chybu alebo test. Obavy sa napokon našťastie nenaplnili a malý Express z roku 2012 bude pre mnohých opäť užitočnou súčasťou domácnosti.

airport express airplay 2

Zvyšné dve AirPort stanice aktualizáciu nedostali, nakoľko nedisponujú audio výstupom na zadnej strane. Apple potvrdil, že všetky tri routre bude aj po skončení ich predaja podporovať po dobu najbližších päť rokov.

Nový firmvér si môžete nahrať prostredníctvom aplikácie AirPort Utility, ktorá je predinštalovaná v macOS, alebo si stiahnite jej iOS verziu z App Store.

[appbox appstore id427276530?mt=8]

Na čo je AirPlay 2?

Druhá generácia bezdrôtového štandardu na prehrávanie hudby pridáva užitočné zlepšenia a kompatibilitu s najnovšími produktami spoločnosti ako HomePod. 

V prvom rade je s AirPlay 2 možné ovládať reproduktory vo viacerých izbách súčasne, takže môžete audio streamovať napríklad na svoj HomePod, Sonos (alebo ďalšie podporované reproduktory), Apple TV a po novom aj AirPort Express súčasne. 

AirPlay 2 dodáva staršiemu AirPort Express nové možnosti. Zdroj: 9to5Mac

Okrem toho ponúka nový štandard lepšiu latenciu a buffering pre menej výpadkov zvuku. V neposlednom rade je tu integrácia s apkou Domácnosť a tým pádom aj Siri.

Na využívanie AirPlay 2 potrebujete okrem podporovaných reproduktorov iOS zariadenie s nainštalovaným iOS 11.4.1/iOS 12 alebo novším.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.