AirPower môže stáť 149 dolárov, tvrdí čínsky portál

Ani po takmer roku sme sa nedozvedeli žiadne informácie o chystanej nabíjačke AirPower od Apple. Multifunkčná bezdrôtová nabíjačka od Applu bola prvýkrát predstavená po boku iPhone 8 a Apple vtedy sľúbil, že ju vydá ešte tento rok. Kedy? To nevieme.

Čínsyk server Chongdiantou s odvolaním na svoje zdroje z dodávateľského reťazca Applu však prehlásil, že by sme o AirPower nabíjačke mohli vedieť viac už na chystanom evente. Aby toho nebolo málo, jej cena by sa mala pohybovať na úrovni približne 1 000 čínskych juanov, teda v prepočte 149 dolárov. To by mohlo zároveň znamenať, že by sme sa dočkali podobnej, a možno vyššej ceny  (179€?) v Európe. Na bezdrôtovú nabíjačku je to síce veľa, ale podľa Applu by malo ísť o podložku, ktorá dokáže nabíjať súčasne iPhone, AirPods aj Apple Watch. Takúto vec sa nedávno pokúsil napodobiť aj Samsung s vlastnou nabíjačkou Wireless Charging Duo, predstavenou po boku Galaxy Note9. Jeho nabíjačka je rozdelená na dve časti s rôznym povrchom. Stojančeková je určená na nabíjanie mobilu a plochý “kráter” je pre zmenu určený na uloženie a nabíjanie hodiniek Galaxy Watch.

Zdroje tvrdia aj to, že nabíjačka AirPower by nemala podporovať iba minuloročné telefóny (iPhone 8, 8 Plus, X), ale aj všetky tri tohtoročné modely. To nie je síce žiadnym prekvapením, ale aspoň sa potvrdzuje, že bezdrôtové nabíjanie bude podporovať aj najlacnejší z troch predstavených iPhonov. Ten by mal pritom ponúknuť viaceré kompromisy, vrátane LCD displeja, hliníkového rámu a duálneho fotoaparátu. Namiesto neho by mal lacnejší model ponúknuť len fotoaparát s jednou optikou.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.