Apple pozastavil výrobu iPhone 8 Plus, výrobca používal falošné komponenty

Máte problémy so svojim iPhone 8 Plus? Potom môže byť problém v jeho výrobcovi. Apple pozastavil výrobu telefónov u firmy Wistron, ktorý do zariadení montoval falošné komponenty.

Píše to čínsky portál Commercial Times, ktorý tvrdí, že Apple nachytal výrobcu telefónov, firmu Wistron, ako do telefónov montuje falošné komponenty. Tie sú zväčša lacnejšie oproti originálnym a tak je možné, že si chcel manažment spoločnosti prilepšiť pri výrobe mobilov pre Apple. Nie je jasné, o aké komponenty sa jedná, no majú mať čo dočinenia aj so samotnou vodeodolnosťou telefónu. Komponenty obišli proces certifikácie a tak môžu byť kusy s falošnými súčiastkami vystavené riziku pri kontakte s vodou.

Kalifornský gigant však na vec prišiel, čo malo za následok pozastavenie výroby na dva týždne, pričom tento čas sa môže ešte predĺžiť. Wistron však poskytol vyjadrenie tajwanskej burze, že nebude komentovať veci, ktoré sa týkajú určitých klientov a odmieta, že by došlo k pozastaveniu výroby na dva týždne. Podľa dostupných informácií mala spoločnosť potrestať väčší počet členov vrcholného a stredného manažmentu, ako ukážku, že firma berie takéto záležitosti vážne.

 

komentáre
  1. Refael: Zatiaľ nie, no je možné, že Apple zorganizuje výmenný program pre kusy s určitými sériovými číslami, ako to spravil už skôr pri iných zariadeniach s inými problémami.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť