Zabudnite na appky, Apple priniesol slovenský preklad slova “Apps”

Apple sa tento rok obzvlášť venoval svojej TV. Predstavil novú generáciu, ktorá priniesla podporu 4K, HDR10 a aj Dolby Vision, ktoré ale ešte najbližších pár rokov nikto nevyužije – prečo, o tom sa dočítate viac v našej recenzii.

Spoločnosť ale od vydania novej Apple TV 4K vydala zopár softvérových updatov. Ten najčerstvejší, tvOS 11.2.1, vyšiel pred dvomi týždňami, a priniesol len menšie opravy chýb. Ak ste ale nemali Apple TV zapnutú dlhší čas, potom vás pri najbližšom zapnutí privíta informačnou obrazovkou, na ktorej ohlasuje príchod Amazon Prime Video do App Storu, ako aj novú funkciu, ktorá automaticky prispôsobuje frekvenciu obsahu, čím bráni výskytu grafických artefaktov pri sledovaní filmov alebo iného obsahu.

Update však priniesol aj jednu vec, ktorá je síce pre zvyšok sveta zbytočná, no pre slovenský trh je to jeden milý detail. Nový update totiž priniesol preklad slova Apps, ktoré začali slováci prekladať ako appky. Apple pritom až doteraz vo svojich zariadeniach alebo materiáloch v slovenčine používal zásadne spisovné slovo Aplikácie, ktoré je ale celkom zdĺhavé oproti “appkám”. A tak Apple zareagoval a po novom prináša skrátené označenie – Apky. S jedným p.

Apple TV Apky

komentáre
  1. Dobrý deň chcela by som sa len spytať prečo uz na appstore nejde stiahnuť stare dobre Tubidy :( lebo su tam iba nejake tObidy a tub!d! A to ja nechcem tak keby že sa da :( date ho prosim Vás naspäť? :(

    0
    0
  2. @Naďka Karavanová: Aplikácia mohla byť odstránená buď samotným tvorcom (veľakrát takéto aplikácie čelia právnickým výzvam zo strany držiteľov autorských práv) alebo Applom, pokiaľ nepodporovala iOS 11.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.