Talianska módna spoločnosť vyhrala práva na značku Steve Jobs

stevejobsclothing1 800x534 - Talianska módna spoločnosť vyhrala práva na značku Steve Jobs

Steve Jobs je okrem spoluzakladateľa jednej z najúspešnejších spoločností na svete aj názov talianskej firmy s módou. Oblečenie s Jobsovým menom bude predávať aj naďalej.

Firma je výtvorom dvoch bratov – Vincenza a Giacoma Barbata, ktorý si značku zaregistrovali v roku 2012, krátko po Jobsovej smrti. Po rokoch navrhovania oblečenia pre iné spoločnosti sa rozhodli vytvoriť si svoju vlastnú. A keď sa dozvedeli, že Apple si meno svojho tvorcu nikdy nepatentoval, o názve bolo rozhodnuté.

Apple samozrejme odpovedal sťažnosťou na európskom úrade pre duševné vlastníctvo, no prehral. Hlavným kameňom úrazu bolo, že Apple spoločnosť napadol cez ich logo – veľké nahryznuté písmeno J, nápadne sa podobajúce na to klasické Applácke. Európska únia však rozhodla v prospech bratov Barbatovcov, tvrdiac, že “písmeno J sa nedá nahryznúť” a preto logo neporušuje žiadne ochranné známky.

steve jobs I fratelli Barbato - Talianska módna spoločnosť vyhrala práva na značku Steve Jobs
Bratia Vincenzo a Giacomo Barbato s logom svojej spoločnosti. Zdroj: Business Insider

V obchodoch tak aj naďalej budete môcť natrafiť na džínsy, tričká a iné prísušenstvo s menom Steva Jobsa. A ak európske súdy nezakročia, čoskoro možno aj elektroniky. Vlastníci firmy sa v rozhovore pre taliansky Business Insider nechali počuť, že v budúcnosti by sa chceli venovať aj tejto sfére produktov.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…