Vyskúšajte si nové Safari z macOS High Sierra už teraz

macOS High Sierra prinesie viacero noviniek, medzi inými aj užitočné funkcie pre Safari. Vyskúšajte si ich aj bez inštalácie beta verzie systému.

Ak používate Safari ako svoj hlavný prehliadač, určite vás zmeny v novom macOS potešia. Vstavaný prehliadač je odteraz ešte rýchlejší a bezpečnejší. Okrem iného dokáže blokovať otravné automaticky prehrávané videá a využíva strojové učenie, aby sa zbavil reklamných trackerov, ktoré vás sledujú po celom webe.

Ak chcete nové funkcie otestovať, nemusíte však hneď inštalovať kompletnú beta verziu systému. Apple od minulého roka pravidelne vydáva testovacie verzie pod názvom Safari Technology Preview, ktoré vývojárom umožňujú pohľad na nové technológie a funkcie v prehliadači a taktiež jeho jadre WebKit. Verzia 32 prináša všetky nové funkcie z High Sierra a nainštalovať si ju môžete aj na macOS Sierra.

V nastaveniach pribudla nová sekcia Websites, v ktorej nájdete špecifické možnosti pre každú navštívenú stránku. Okrem prístupu k webkamere, mikrofónu a polohe sem boli presunuté aj notifikácie a nachádzajú sa tu aj nové funkcie ako blokovanie automaticky prehrávaného obsahu, zoom, automatické
spustenie režimu čítačka, či výnimky pre adblocker.

safari macOS high sierra

Safari Technology Preview si môžete stiahnuť na stránkach Applu. Po inštalácii funguje ako samostatný prehliadač, takže sa nemusíte báť, že nahradí klasické Safari.

komentáre
  1. Nemáte pravdu stiahnuť sa síce dá, ale nainštalovať nie, vyskočí upozornenie, že je iba pre macOS 10.13 a jeho inštalácia sa zruší.

  2. Safari je čo raz horšie. Po prepnutí web stánky späť chvíľku nereaguje. A to na každóm Mac OS High Siera. Po poslednej aktualizácii asi začnem používať Google Chrome lebo čo stvárajú s Apple momentálne tak to nemá slov. Aký to bol dobrý OS :-)

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.