Vyšiel Final Cut Pro X 10.4, prináša podporu pre 360-stupňové VR videá, HDR, formát HEVC a ďalšie

Spolu s novým iMacom Apple predstavil aj veľký update pre Final Cut Pro X. Odteraz podporuje 360-stupňové VR videá, HDR, HEVC a pokročilý color grading.

Najväčšou funkciou verzie 10.4 je možnosť úpravy VR videí v 360 stupňoch, výsledky môžete pritom sledovať v reálnom čase pomocou pripojeného VR haeadsetu. Podporovaný je zatiaľ HTC Vive s rozhraním SteamVR. Hotové 360° sa dajú priamo zdieľať na YouTube, Vimeo, či Facebook.

Final Cut Pro je teraz taktiež plne optimalizovaný na nový iMac Pro, dokáže editovať videá až do rozlíšenia 8K a podporuje taktiež HDR video a nový úsporný HEVC kodek predstavený s iOS 11 a High Sierra. Pribudol tiež priamy import videí z iMovie pre iOS a nové nástroje pre správu farieb a vyváženie bielej.

Final Cut Pro X MacBook Pro

Spolu s FCP boli o rovnakú funkcionalitu aktualizované aj doplnkové aplikácie MotionCompressor. Update na iMac Pro dostal aj audio softvér Logic Pro X, ktorý teraz podporuje prácu s až 36-jadrovými procesormi.

Update je bezplatný pre každého majiteľa softvéru a stiahnuť si ho môžete cez Mac App Store. Podrobnejšie informácie o nových funkciách a cene nájdete rovnako na App Store – Final Cut Pro X, Motion, CompressorLogic Pro X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?