Vyšiel Final Cut Pro X 10.4, prináša podporu pre 360-stupňové VR videá, HDR, formát HEVC a ďalšie

Spolu s novým iMacom Apple predstavil aj veľký update pre Final Cut Pro X. Odteraz podporuje 360-stupňové VR videá, HDR, HEVC a pokročilý color grading.

Najväčšou funkciou verzie 10.4 je možnosť úpravy VR videí v 360 stupňoch, výsledky môžete pritom sledovať v reálnom čase pomocou pripojeného VR haeadsetu. Podporovaný je zatiaľ HTC Vive s rozhraním SteamVR. Hotové 360° sa dajú priamo zdieľať na YouTube, Vimeo, či Facebook.

Final Cut Pro je teraz taktiež plne optimalizovaný na nový iMac Pro, dokáže editovať videá až do rozlíšenia 8K a podporuje taktiež HDR video a nový úsporný HEVC kodek predstavený s iOS 11 a High Sierra. Pribudol tiež priamy import videí z iMovie pre iOS a nové nástroje pre správu farieb a vyváženie bielej.

Final Cut Pro X MacBook Pro

Spolu s FCP boli o rovnakú funkcionalitu aktualizované aj doplnkové aplikácie MotionCompressor. Update na iMac Pro dostal aj audio softvér Logic Pro X, ktorý teraz podporuje prácu s až 36-jadrovými procesormi.

Update je bezplatný pre každého majiteľa softvéru a stiahnuť si ho môžete cez Mac App Store. Podrobnejšie informácie o nových funkciách a cene nájdete rovnako na App Store – Final Cut Pro X, Motion, CompressorLogic Pro X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.