V septembri vyjdú len dva nové iPhony, OLED verzia až koncom roka

Apple odkladá masovú výrobu svojej vlajkovej lode s OLED displejom až na október, v septembri tak možno uvidíme len dva nové modely.

Aspoň to tvrdí web micgadget.com vo svojom nedávnom článku. Podľa ich správ z Foxconnu si Apple objednal výrobu len dvoch modelov nového iPhonu 8. Web tak tvrdí, že správy o troch rôznych modeloch (iPhone 7s, 7s Plus a 8/Edition) sú nepravdivé a dočkáme sa jednoducho len iPhonu 8 a 8 Plus.

To je v rozpore prakticky s každou správou, ktorú sme doteraz počuli. Môže však ísť aspoň čiastočne o pravdu – podľa všetkého sa masová výroba OLED iPhonu presúva až na október/november a Apple zatiaľ skutočne objednáva len výrobu dvoch základných modelov v klasickom dizajne. Dôvodom je Touch ID a jeho problematická integrácia pod displej telefónu.

Presun výroby potvrdil aj uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podľa ktorého Apple síce nový iPhone predstaví už v septembri, jeho zásoby však budú skutočne obmedzené. Väčšina ľudí by sa tak k nemu dostala až niekedy začiatkom budúceho roka, zatiaľ čo lacnejšie modely bez zásadných externých zmien by mali byť dostupné od septembra. Podobný scenár už potvrdili weby ako Bloomberg a analytici z Barclays.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?