Prvá maketa iPhonu 8 ukazuje Touch ID vstavané do displeja

Po sociálnych sieťach začali včera kolovať zábery na údajnú výrobnú maketu nového iPhonu 8 priamo od Foxconnu. Zhodujú sa s doterajšími uniknutými informáciami.

Fotky zverejnil na Twitteri Benjamin Geskin, ktorý sa v Apple kruhoch za posledné mesiace preslávil početnými digitálnymi rendermi a konceptami. Okrem toho pridal aj nákresy telefónu a niekoľko detailov týkajúcich sa materiálov a rozmerov.

iphone 8 maketa leak

V súlade s doterajšími únikmi telefón pozostáva zo zakrivených sklenených panelov na oboch stranách, ktoré v strede spája oceľový rámik. Dizajn zo všetkého najviac pripomína nedávno predstavený Samsung Galaxy S8 a podobne ako on, aj nový iPhone by mal ponúknuť veľký OLED displej bez viditeľných okrajov. Podľa fotiek by mal tento displej obsahovať aj Touch ID skener, zadná strana totiž disponuje len pozdĺžnym otvorom na duálnu kameru.

Už vieme, že Apple má problémy integrovať skener odtlačkov pod displej a momentálne testuje aj modely s Touch ID na zadnej strane zariadenia. Ak by sa však rozhodol o to inovatívnejšie riešenie, masová výroba by sa podľa analytikov mohla posunúť až na október, či november.

iphone 8 maketa leak 2

Napriek absencii jablčného loga a iných značiek však aj zvyšok zariadenia výzorovo pripomína doterajšie iPhony, vrátane tlačidiel hlasitosti a prepínača tichého režimu na boku. Akurát odomykacie tlačidlo sa zdá byť o niečo dlhšie. Geskin tvrdí, že telefón bude mať rovnaké rozmery ako iPhone 7, vrátane 7,1 mm hrúbky, bude mať pretŕčajúcu šošovku fotoaparátu, Lightning konektor a dve predné kamery schované pod vrchnú časť displeja.

Oceľový rámik bude mať údajne lesklý čierny finiš, podobne ako Apple Watch, alebo Jet Black iPhone. V porovnaní s Galaxy S8 by mali byť tolerancie medzi sklom a telom telefónu ešte menšie.

Podľa Geskina pochádza maketa priamo z továrni Foxconnu, rovnako však môže ísť aj dobre premyslený o podvrh. Keď sa však vrátime presne o tri roky späť, prvé makety vtedy nového iPhonu 6 sa ukázali byť skutočné. Čo si myslíte vy? Je práve toto prvý reálny pohľad na nový iPhone 8/Edition?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť