Tim Cook: “Apple plánuje žalovať Biely dom, pokiaľ nezruší ban”

V rozhovore pre Wall Street Journal zareagoval na Trumpov moslimský ban aj riaditeľ Applu, Tim Cook. Ten sa pôvodne vyjadril ku kontroverznému nariadeniu len vo firemnej komunikácii, teraz však poskytol verejné vyjadrenie.

Pre The Wall Street Journal povedal, že zákaz vstupu imigrantov z určitých krajín do USA sa dotkol aj niekoľkých zamestnancov Applu. Podľa Cooka ide o stovky ľudí, ktorí sú zamestnaní v Appli, no nemôžu sa zúčastniť bežného pracovného procesu práve kvôli spomínanému nariadeniu.

Donald Trump & Tim Cook

Spoločnosť zatiaľ nevykonala žiadne kroky, aby týmto ľuďom pomohla, no plánuje čoskoro podporiť ogranizácie, ktoré majú ponúknuť pomoc imigrantom zo siedmich krajín, ktorých obyvatelia dostali zákaz vstupu do USA. Tim Cook sa zároveň snaží riešiť situáciu s vysokými funkcionármi Bieleho domu a snaží sa ich prinútiť, aby prinútili Donalda Trumpa odvolať ban. Cook svoje riešenie obhajuje tým, že je prospešné nielen pre Apple, ale pre celú krajinu. Ak však Biely dom nepoľaví, Apple môže podať žalobu na Trumpovu administratívu.

“Viac než ktorákoľvek iná krajina na svete, táto je silná vďaka imigračnému pozadiu a našej kapacite a schopnosti vítať ľudí z rôznych kútov sveta. To nás robí výnimočnými,” uviedol Cook. Spomenul tiež prípad istého zamestnanca, ktorého rodičia kvôli banu nebudú môcť vidieť svoje vnúča. Majú totiž kanadsko-iránske občianstvo a práve Irán je jednou zo siedmych “nežiadúcich” krajín v očiach Donalda Trumpa. Bez imigrácie by dokonca nevznikol ani samotný Apple, keďže otec Steva Jobsa bol pôvodom zo Sýrie.

Donald Trump

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť