Prvé dojmy z Apple ARKit

apple arkit ar glasses future 2 600x386 - Prvé dojmy z Apple ARKit

S nadchádzajúcim iOS 11 sa Apple začal veľkým podielom zaujímať o rozšírenú realitu.

Dôkazom bolo predstavenia ARKit platformy, ktorá umožní developerom rýchlo a jednoducho vytvoriť skvelý zážitok rozšírenej reality vo svojich hrách a aplikáciách. ARKit bol označený ako najväčšia AR platforma na svete, za použitia kamery, procesoru a pohybového senzoru v iPhone a iPad aby vytvorila neuveriteľný zážitok s rozšírenou realitou.

apple arkit ar glasses future 1 - Prvé dojmy z Apple ARKit

Bohužiaľ v najbližších mesiacoch neuvidíme žiadnu prvú hru ani prvú aplikáciu s rozšírenou realitou, ktorá využíva ARKit. Našťastie je ale k dispozícií demo aplikácia od Apple, ktorá demonštruje možnosti ARKitu. Server MacRumors.com sa k tejto aplikácií dostal a nahral o tom video na YouTube. ARKit využíva technológiu nazvanú “ Vizuálnu interciálnu ódometriu“, ktorá zaznamenáva svet okolo iPadu alebo iPhonu a umožňuje tak zariadeniu „vycítiť“ ako sa pohybuje v miestnosti. ARKit automaticky analyzuje rozloženie miestnosti, deteguje horizontálne predmety ako sú stoly alebo podlaha, čím umožní virtuálnym objektom aby boli uložené na dané plochy.

S ARKitom umožňujúcim poloziť akýkoľvek virtuálny objekt do fyzickej miestnosti, sa developerom otvárajú možnosti vytvorenia mnohých nových zážitkov. Developeri nezaspali a vytvorili niekoľko demo verzií, ktoré nám ukážu, čoho všetkého je rozšírená realita schopná.

apple arkit 2 wwdc - Prvé dojmy z Apple ARKit

IKEA sa stala prvým obchodným reťazcom, ktorý používa ARKit. Aplikácia, ktorá je vo vývoji umožní zákazníkom IKEA prezrieť si produkt u seba doma pomocou rozšírenej reality predtým ako ho skutočne kúpi. IKEA sa už mnohé roky snažila použiť rozšírenú realitu, avšak neúspešne. Avšak s príchodom ARKitu sa táto predstava stala skutočnosťou. IKEA oznámila, že ARKit bude hrať kľúčový roľu v novej línií produktov.

 

 

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

1 komentáre

  1. Omen píše:

    dristy. Ako tie neexistujúce) okuliare od Googlu a hololens od Mrkvosoftu

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend