Nový iMac by mala sprevádzať aj externá klávesnica s Touch Barom

Krátko po vydaní nových MacBookov Pro sa ľuďom naskytla zaujímavá otázka. Uvidíme ich nový dotykový Touch Bar aj na externej klávesnici od Applu?

Nový patent naznačuje, že spoločnosť sa týmto nápadom minimálne zaujíma. Popisuje klávesnicové zariadenie, ktoré by obsahovalo samostatný displej zobrazujúci grafické používateľské rozhranie, poháňaný vstavanou “výpočetnou jednotkou”.

Rovnako funguje aj spomínaný Touch Bar na MacBooku, spolu s Touch ID senzorom v podstate beží na modifikovanom ARM čipe z Apple Watch. Zabudovať však takúto technológiu do bezdrôtovej klávesnice pravdepodobne nebude malinou – okrem ceny môže byť hlavnou prekážkou lag spôsobený bezdrôtovým spojením a taktiež výdrž batérie.

Koncept zasúvateľného Touch Baru od dizajnéra Sangho Lee. Zdroj: Redmond Pie

Patenty u Applu často nič neznamenajú, včerajšia správa s insiderskými informáciami však naznačila aj na to, že tohtoročné iMacy so sebou prinesú okrem iného novú klávesnicu. A vzhľadom na to, že Magic Keyboard Apple pomerne nedávno aktualizoval o nový motýlikový mechanizmus, čo iné okrem Touch Baru by mohla priniesť?

komentáre
  1. Pres BT bych videl problmaticke hlavne to Touch ID, nakolik je vzdy neoddelitelne svazano s hardwarem zarizeni, ktere ma zabezpecit, ne s hardwarem samostatne prodavane klavesnice, ktera lze pripojit k cemukoliv.

    A cele Touch Bar blikatko je jedna velka komedie, ktera se jim doufam vrati v podobe facky. Jedine tak je nadeje, ze pristi redesign MBP uz by tim nemusel byt zkripleny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť