fbpx

Nový iMac by mala sprevádzať aj externá klávesnica s Touch Barom

magic keyboard touch bar concept 1 600x373 - Nový iMac by mala sprevádzať aj externá klávesnica s Touch Barom
Lucas Vallim/Dribble

Krátko po vydaní nových MacBookov Pro sa ľuďom naskytla zaujímavá otázka. Uvidíme ich nový dotykový Touch Bar aj na externej klávesnici od Applu?

Nový patent naznačuje, že spoločnosť sa týmto nápadom minimálne zaujíma. Popisuje klávesnicové zariadenie, ktoré by obsahovalo samostatný displej zobrazujúci grafické používateľské rozhranie, poháňaný vstavanou “výpočetnou jednotkou”.

Rovnako funguje aj spomínaný Touch Bar na MacBooku, spolu s Touch ID senzorom v podstate beží na modifikovanom ARM čipe z Apple Watch. Zabudovať však takúto technológiu do bezdrôtovej klávesnice pravdepodobne nebude malinou – okrem ceny môže byť hlavnou prekážkou lag spôsobený bezdrôtovým spojením a taktiež výdrž batérie.

Magic Keyboard detachable Touch Bar concept - Nový iMac by mala sprevádzať aj externá klávesnica s Touch Barom
Koncept zasúvateľného Touch Baru od dizajnéra Sangho Lee. Zdroj: Redmond Pie

Patenty u Applu často nič neznamenajú, včerajšia správa s insiderskými informáciami však naznačila aj na to, že tohtoročné iMacy so sebou prinesú okrem iného novú klávesnicu. A vzhľadom na to, že Magic Keyboard Apple pomerne nedávno aktualizoval o nový motýlikový mechanizmus, čo iné okrem Touch Baru by mohla priniesť?

Zdroj: 9to5Mac
Viac článkov na tému

2 komentáre

  1. nocom píše:

    Pres BT bych videl problmaticke hlavne to Touch ID, nakolik je vzdy neoddelitelne svazano s hardwarem zarizeni, ktere ma zabezpecit, ne s hardwarem samostatne prodavane klavesnice, ktera lze pripojit k cemukoliv.

    A cele Touch Bar blikatko je jedna velka komedie, ktera se jim doufam vrati v podobe facky. Jedine tak je nadeje, ze pristi redesign MBP uz by tim nemusel byt zkripleny.

  2. Jan píše:

    Apple s Touch barom spravil preslap. Blizka buducnost to ukaze. Vratili sa o 15 rokov dozadu.:-(

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend