Nová funkcia služby Giphy vám premení GIF na Live Photo

Nová aktualizácia od služby vyhľadávajúca GIF obrázky, Giphy, tento týždeň predstavila podporu pre Live Photo v ich iOS aplikácií, vďaka čomu umožní užívateľom konvertovať akýkoľvek GIF do podoby Live Photo.

Taktiež to umožní užívateľom rozoznať GIF obrázok vo svojej knižnici, pretože GIFy uložené do aplikácie Photos sa doteraz nehýbali. Giphy naznačil, že primárnym zámerom tejto aktualizácie bolo umožniť užívateľom iPhonu vytvoriť si pohyblivé pozadia zamknutej obrazovky. Na vytvorenie Live Photo budú musieť užívatelia najprv nájsť GIF ktorý chcú v Giphy, kliknúť na neho, následne kliknúť na elipsy dole, aby sa im otvorili funkcie zdieľania.

Odtiaľ budú Live Photos reprezentované rovnakou okrúhlou ikonou ako tou, ktorú Apple používa na svoju aplikáciu Fotky. Následne kliknutie uvedie nasledovné možnosti: Uložiť ako Live Photo v plnej veľkosti, alebo prispôsobiť obrazovke. Následne už stačí iba v aplikácií Fotky vybrať danú fotografiu a nastaviť si ju ako pozadie.

Avšak táto funkcia si so sebou nesie aj určité nevýhody, ako je napríklad nízka kvalita GIFu, keďže aj GIFy na Giphy sú v nízkej kvalite. Takže nečakajte zrovna najkvalitnejšiu fotku na vašom pozadí. Ukladanie GIFu ako Live Photo taktiež znemožní použitie fotografie v aplikácii Správy. Pre tých, ktorí majú záujem, si môžu aplikáciu stiahnuť tu. Avšak pre fungovanie Live Photo wallpaper potrebujete mať iPhone 6s a novší.

komentár
  1. Načo by komu bola livephoto sťahovaná z nejakéj aplikácie, keď funguje len od iP6s kde si každý vie spraviť vlastnú. Ešte by som to pochopil u iP6 nižšie, kde livephoto nie je.
    Takže článok o ničom :D

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť