Google I/O ’17: Google Assistant pre iOS, Android O a novinky pre Photos

Google včera odštartoval svoju každoročnú konferenciu Google I/O a okrem ďalšej verzie Androidu predstavil aj nové funkcie pre svoj reproduktor Google Home, rozšírené zdieľanie fotiek a inteligentného asistenta pre iOS.

Softvérová konferencia sa tento rok nesie prevažne v duchu strojového učenia a umelej inteligencie. Google sa naďalej snaží vylepšovať svojho hlasového asistenta, s ktorým sa v najnovšej verzii môžete rozprávať aj prostredníctvom textu. Spoločnosť v rámci neho predstavila aj novú funkciu Google Lens, s ktorou môžete pomocou fotoaparátu jednoducho rozpoznávať objekty v reálnom svete a vyhľadať si k nim dodatočné údaje.

Stačí, keď napríklad namierite kameru na menu v reštaurácii, koncertný plagát, kvety v obchode, alebo dokonca nálepku na zadnej strane Wi-Fi routera. Asistent vám následne podľa daného objektu poskytne ďalšie možnosti – vyhľadávanie obrázkov, nákup lístkov, alebo prihlásenie do Wi-Fi siete.

Google Assistant bude po novom okrem Android telefónov dostupný aj na iPhone. Stiahnuť si ho môžete zadarmo na App Store. Zatiaľ je však dostupný len v Spojených štátoch, budete si tak musieť vytvoriť US účet.

Novinky prídu aj pre inteligentný reproduktor Google Home, ktorý bude teraz schopný prehrávať hudbu priamo zo služieb Spotify, Deezer a Soundcloud. Vďaka novo oznámenej podpore Bluetooth streamovania si však budete môcť prehrať aj hudbu z ostatných služieb ako Apple Music. Koncom roka sa reproduktor dostane do predaja v ďalších piatich krajinách, Slovensko ani Česko však medzi nimi zatiaľ nie je.

https://youtu.be/dpnxTXILS4s

Obľúbené Google Photospravidelne využíva viac než 500 miliónov používateľov. Do aplikácie čoskoro pribudnú nové možnosti zdieľania fotiek a ďalšie funkcie. Pomocou strojového učenia vám bude služba automaticky pripomínať, aby ste vybrané fotky nezabudli zdieľať s vašimi priateľmi a rodinou. Pribudnú tiež automaticky vytvárané fotoalbumy a vylepšené vyhľadávanie.

Po vzore iPhoto od Apple bude aj Google ponúkať výrobu fyzických albumov. Stačí, keď si vyberiete obľúbené fotografie a Google vám ich doručí priamo domov v papierovej podobe. Ceny začínajú od 10 dolárov za album, služba však bude zatiaľ zrejme obmedzená len na územie Spojených štátov.

Google ďalej predstavil funkciu Smart Reply pre Gmail – automatické generovanie odpovedí na základe obsahu emailu, ktorá príde aj na iOS, nové VR headsety, ktoré nebudú potrebovať smartphone, či počítač, a samozrejme aj najnovšiu verziu Android O, ktorá prinesie vylepšené notifikácie, picture-in-picture a ďalšie zmeny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?