Koncept iPadu Pro 2 ukazuje Smart Keyboard s trackpadom

Apple stavia iPad Pro do pozície zariadenia, ktoré môže väčšine ľudí nahradiť notebook. No keď sa začne hovoriť o notebooku, veľa ľudí si automaticky predstaví vyklapačku s klávesnicou a trackpadom. A pridať trackpad na Smart Keyboard Cover by vlastne nemusel byť zlý nápad.

S touto myšlienkou sa posledne zahrával renomovaný bloger John Gruber z portálu Daring Fireball. Podľa jeho slov by bol trackpad alternatívou k 3D Touch, ktorý nájdeme na iPhone a MacBookoch, ale nie na iPade. Pritom by touchpad slúžil na posúvanie kurzoru v texte alebo aj na možné označovanie dlhších častí textov – presne tak ako vo Worde na MacBooku.

iPad Pro 2 Smart Keyboard Trackpad Concept

Pritom podľa neho existujú aspoň dva náznaky, že by niekedy v budúcnosti Apple mohol predávať Smart Keyboard s trackpadom.

V prvom rade je to fakt, že trackpad je už dostupný na iPhonoch s 3D Touch – pri práci s textom stačí silnejšie stlačiť klávesnicu a ona sa premení na trackpad, s ktorým sa lepšie pohybuje v rozpísanom texte.

V druhom rade je to nedokončená verzia rozhrania UIFocusEngine, ktoré sa do iOS 9 zatúľalo z tvOS. Toto rozhranie na Apple TV zabezpečuje, že systém je možné ovládať externým príslušenstvom – klávesnicou, joystickom, trackpadom na Apple TV Remote.

iPad Pro 2 Smart Keyboard Trackpad Concept
Autor konceptu: David Chapman (Twitter)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.