Koncept iPadu Pro 2 ukazuje Smart Keyboard s trackpadom

Apple stavia iPad Pro do pozície zariadenia, ktoré môže väčšine ľudí nahradiť notebook. No keď sa začne hovoriť o notebooku, veľa ľudí si automaticky predstaví vyklapačku s klávesnicou a trackpadom. A pridať trackpad na Smart Keyboard Cover by vlastne nemusel byť zlý nápad.

S touto myšlienkou sa posledne zahrával renomovaný bloger John Gruber z portálu Daring Fireball. Podľa jeho slov by bol trackpad alternatívou k 3D Touch, ktorý nájdeme na iPhone a MacBookoch, ale nie na iPade. Pritom by touchpad slúžil na posúvanie kurzoru v texte alebo aj na možné označovanie dlhších častí textov – presne tak ako vo Worde na MacBooku.

iPad Pro 2 Smart Keyboard Trackpad Concept

Pritom podľa neho existujú aspoň dva náznaky, že by niekedy v budúcnosti Apple mohol predávať Smart Keyboard s trackpadom.

V prvom rade je to fakt, že trackpad je už dostupný na iPhonoch s 3D Touch – pri práci s textom stačí silnejšie stlačiť klávesnicu a ona sa premení na trackpad, s ktorým sa lepšie pohybuje v rozpísanom texte.

V druhom rade je to nedokončená verzia rozhrania UIFocusEngine, ktoré sa do iOS 9 zatúľalo z tvOS. Toto rozhranie na Apple TV zabezpečuje, že systém je možné ovládať externým príslušenstvom – klávesnicou, joystickom, trackpadom na Apple TV Remote.

iPad Pro 2 Smart Keyboard Trackpad Concept
Autor konceptu: David Chapman (Twitter)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?