Pokémon GO dostane vyše 50 nových Pokémonov a real time počasie

Pokémon GO čoskoro dostane ďalší veľký update, ktorý prinesie desiatky nových Pokémonov z tretej generácie a taktiež real time počasie založené na hráčovej lokalite.

Niantic dnes oznámil príchod vyše 50 nových Pokémonov tretej generácie z hier Pokémon Ruby a Sapphire. Objaviť by sa mali pre všetkých hráčov už koncom tohto týždňa.

https://youtu.be/dUztYCMZYls

Spolu s nimi dostaneme čoskoro aj novú hernú mechaniku v podobe lokálneho počasia, ktoré sa bude meniť na základe reálnych poveternostných podmienok. Nebude však len na parádu, okrem vizuálnych efektov bude mať počasie vplyv na spawny rôznych typov Pokémonov, či silu ich útokov.

To znamená, že v daždi natrafíte na väčšie množstvo vodných a elektrických druhov, zatiaľ čo počas slnečného dňa bude ohnivý útok vášho Charizarda v boji silnejší. Hra bude rozlišovať päť základných poveternostných podmienok – jasno, hmlisto, dážď, sneh a vietor. The Verge informuje, že počasie príde v budúcom update hry, ktorý by sa mal objaviť neskôr tento mesiac.

Zo strany Nianticu ide o chytré riešenie problému, na ktorý AR hry môžu naraziť. Hráči totiž budú mať dôvod vyjsť z pohodlia domova aj v daždivom, či chladnom počasí – čo spoločnosti rozhodne pomôže v blížiacich sa zimných mesiacoch.

Počasie s treťou generáciou je tretím a posledným veľkým updatom pre tento rok. Začiatkom roka sme sa dočkali nových Pokémonov v podobe druhej generácie, v lete zas prerábky systému Gymov a Raid súbojov s legendárnymi Pokémonmi.

Aj keď dávnejšie ohlásené a fanúšikmi žiadané funkcie ako PvP súboje a Trading Pokémonov sú momentálne zrejme v nedohľadne, Niantic tvrdí, že ich stále majú záujem do hry zakomponovať. Otázkou však ostáva kedy. V najbližších mesiacoch sa hráči budú minimálne môcť tešiť na ďalšie várky nových Pokémonov, ohlásených 50 kúskov totiž tvorí približne len tretinu tejto generácie.

komentár
Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.