Európsky súd rozhodol o ochrannej známke Mi Pad od Xiaomi

Xiaomi Mi Pad

Hoci je u nás Xiaomi celkom populárna značka, len ťažko si nevšimnúť, že niektoré jej produkty sú do očí bijúcimi kópiami Apple produktov. Jedným takým produktom je aj tablet Xiaomi Mi Pad, ktorý sa nielen volá, ale aj vyzerá ako iPad mini skrížený s iPhonom 5c.

Práve kvôli dostupnosti tabletu Mi Pad na európskom trhu sa Apple rozhodol bojovať proti tomu, aby spoločnosť Xiaomi získala ochrannú známku na názov Mi Pad v EÚ. O platnosti ochrannej známky dnes nakoniec rozhodol Všeobecný súd Európskej únie. Potvrdil, že Mi Pad sa nápadne podobá na platnú ochrannú známku iPad, ktorú vlastní Apple.

Podľa súdu nie je vo verejnom záujme, aby Xiaomi vlastnilo takúto ochrannú známku, pretože to môže zmiasť zákazníka: “Odlišnosť medzi dvomi známkami, kde je na začiatku ‘Mi Pad’ doplnené dodatočné písmeno M, nie je dostatočne odlišujúcim znakom z vizuálneho ani fonetického hľadiska.”

Spoločnosť Xiaomi požiadala o udelenie ochrannej známky už pred tromi rokmi. Apple vtedy pohotovo zareagoval a podal námietku voči udeleniu ochrannej známky firme Xiaomi. Európsky patentový úrad tiež dodáva, že zákazníci hovoriaci po anglicky môžu slovíčko “Mi” vyslovovať ako “my” [maj] a teda môžu vyslovovať Mi Pad a iPad podobným štýlom.

Xiaomi Mi Pad

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.