Európsky súd rozhodol o ochrannej známke Mi Pad od Xiaomi

Xiaomi Mi Pad

Hoci je u nás Xiaomi celkom populárna značka, len ťažko si nevšimnúť, že niektoré jej produkty sú do očí bijúcimi kópiami Apple produktov. Jedným takým produktom je aj tablet Xiaomi Mi Pad, ktorý sa nielen volá, ale aj vyzerá ako iPad mini skrížený s iPhonom 5c.

Práve kvôli dostupnosti tabletu Mi Pad na európskom trhu sa Apple rozhodol bojovať proti tomu, aby spoločnosť Xiaomi získala ochrannú známku na názov Mi Pad v EÚ. O platnosti ochrannej známky dnes nakoniec rozhodol Všeobecný súd Európskej únie. Potvrdil, že Mi Pad sa nápadne podobá na platnú ochrannú známku iPad, ktorú vlastní Apple.

Podľa súdu nie je vo verejnom záujme, aby Xiaomi vlastnilo takúto ochrannú známku, pretože to môže zmiasť zákazníka: “Odlišnosť medzi dvomi známkami, kde je na začiatku ‘Mi Pad’ doplnené dodatočné písmeno M, nie je dostatočne odlišujúcim znakom z vizuálneho ani fonetického hľadiska.”

Spoločnosť Xiaomi požiadala o udelenie ochrannej známky už pred tromi rokmi. Apple vtedy pohotovo zareagoval a podal námietku voči udeleniu ochrannej známky firme Xiaomi. Európsky patentový úrad tiež dodáva, že zákazníci hovoriaci po anglicky môžu slovíčko “Mi” vyslovovať ako “my” [maj] a teda môžu vyslovovať Mi Pad a iPad podobným štýlom.

Xiaomi Mi Pad

Zdroj: Reuters
Viac článkov na tému

2 komentáre

  1. treska píše:

    nech to smaria do tej ich spinavej rieky a bude pokoj, malo tresky, malo biznisu, treba napady, nie kopiu..

  2. mark/space píše:

    otazka ci vies aspon kopirovat, lebo rusak ani kopirovat nevedel

Pridať komentár

Partneri

Inzercia

Send this to a friend