Dodávatelia majú problém s výrobou úložísk pre iPhone 8, na pomoc prichádza Samsung

Keď vaši dodávatelia nestíhajú držať krok s dopytom, môžete sa spoľahnúť už len na jednu firmu: Samsung. Ten totiž dokáže vyrobiť všetko.

S takýmto scenárom sa stretávame vo svete Applu často a história sa opakuje aj teraz. Podľa novej správy serveru DigiTimes výrobcovia SK Hynix a Toshiba nestíhajú vyrábať úložiská pre nový iPhone. Apple začal už pri iPhone 7 používať 3D NAND moduly a chce ich využívať opäť. No zatiaľ čo pri iPhone 7 mali tieto moduly 48 vrstiev, v novom iPhone ich majú mať až 64. Znamená to, že základný model iPhone 8 môže ponúknuť 64GB miesta.

Technológia je však stále pomerne mladá a preto má výroba svoje muchy. Minimálne 30% z modulov, ktoré má vyrábať Toshiba a SK Hynix pre Apple, je vadných alebo nespĺňa požiadavky. Apple však nechce, aby sa pri 10. výročí iPhonu konali pravidelné problémy s dostupnosťou. Preto sa obrátil na Samsung, ktorý pomôže vyriešiť problémy so slabším výrobným výstupom.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?