Apple začal testovať iOS 11.2, opravuje bug s kalkulačkou

Apple dnes vydal ďalšiu betu iOS 11, tentoraz však pre novú verziu 11.2.

A to aj napriek tomu, že iOS 11.1 ešte nie je dostupná pre verejnosť. Spoločnosť tak momentálne testuje dve rôzne verzie iOS, 11.1 pre verejnosť by sme sa však mohli dočkať v najbližších dňoch, možno už zajtra.

iOS 11.2 opravuje pomerne zásadnú chybu vo vstavanej kalkulačke, o ktorej sme nedávno písali. Tá bola v systéme niekoľko mesiacov, no do povedomia verejnosti sa dostala až pred pár dňami, keď na ňu upozornili používatelia Redditu. V zásade ide o neschopnosť kalkulačky spracovávať zadané príkazy počas prebiehajúcej animácie, čo pri rýchlom stláčaní tlačidiel môže vyústiť do nesprávnych výsledkov aj pri jednoduchých výpočtoch.

Okrem kalkulačky aktualizácia zrejme obsahuje aj ďalšie drobné opravy a vylepšenia, výraznejšie zmeny sme však zatiaľ nezaznamenali. iOS 11.2 je zatiaľ dostupná pre vývojárov, čoskoro by však mala byť sprístupnená aj verzia pre verejnosť.

Okrem iOS Apple vydal aj nové beta verzie watchOS 4.2, tvOS 11.2 a aktualizovaný firmvér pre HomePod. Ten je zatiaľ v rukách Apple zamestnancov a do predaja sa dostane v priebehu decembra.

komentáre
  1. Po aktualizacii na iOS11 mi na zadnej camere prestal ist zvuk pri videach, na prednej ide aj na diktafóne, takže problem s mikrofonom nebude.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?