Apple Watch Series 3 budú zrejme disponovať LTE modulom

Tretia generácia Apple Watch od Apple má byť predstavená neskoršie tento rok. Majú obsahovať vlastný LTE modul pre mobilné pripojenie. 

S vlastným mobilným pripojením už nebudú Apple Watch závislé na iPhone. Budú schopné streamovať muziku, odosielať správy, sťahovať aplikácie a pripájať sa k internetu bez nutnosti pripojeného iPhonu. LTE moduly pre Apple Watch nebude dodávať Qualcomm ale Intel. Musíme poznamenať, že fámy o mobilnom pripojení nie sú ničím novým pri Apple Watch. Toto tvrdenie kolovalo internetom už v čase, kedy boli predstavené Apple Watch Series 2.

Pri LTE totiž vzniká problém, ktorý sa Applu stále nepodarilo vyriešiť a preto o LTE v Apple Watch stále premýšľa. LTE potrebuje veľa energie, čo znamená, že batéria v Apple Watch by dlho nevydržala. Preto musí gigant z Cupertina ešte túto malú chybu krásy vyriešiť. Predchádzajúce informácie o hodinkách 3. generácie hovorili, že sa pri nich Apple sústredí primárne na zlepšenú výdrž batérie. Je preto možné, že spoločnosť s riešením problému natoľko pokročila, že môže bez problémov pridať LTE modul do najnovšej série svojich hodiniek.

Okrem LTE modulu nie je toho o Apple Watch Series 3 veľa známe. Informácie tvrdia, že aktualizácia sa bude zameriavať skôr na hardvér, než na dizajn. Predpokladá sa, že Apple nové hodinky spolu s novou radou iPhonov. Nie je vylúčené ani odloženie ich predstavenia.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť