Apple pripravuje aktualizáciu watchOS 3.2 s novou funkciou

watch reset screen - Apple pripravuje aktualizáciu watchOS 3.2 s novou funkciou

Prvá beta watchOS 3.2 zatiaľ nie je pre developerov ešte dostupná, avšak Apple zverejnil poznámky k aktualizácií, kde sa dočítame o novinkách, ktoré sa v aktualizácií objavia. 

 

Najdôležitejšia novinka, ktorej sa dočkáme je takzvaný “Theater Mode”. Tento mód slúži na “stíšenie” displeja Apple Watch a zabráni tak jeho rozsvieteniu pri zdvihnutí alebo otočení zápästia. Aj keď bude tento mód zapnutý, užívatelia budú naďalej dostávať haptickú odozvu pre každé prichádzajúce oznámenie. Displej sa rozsvieti po ťuknutí na displej alebo po stlačení Digital Crown.

apple watch 6 1 - Apple pripravuje aktualizáciu watchOS 3.2 s novou funkciou

Podľa Apple bol “Theater Mode” zahrnutý v aktualizácií watchOS 3.1.3, avšak podľa všetkého nebol pre užívateľov aktívny. Môžeme teda očakávať, že sa mód aktivuje inštaláciou aktualizácie watchOS 3.2. Predošlé informácie naznačovali, že Theater Mode bude zahrnutý v iOS 10.3. No teraz už vieme, že tento mód je dizajnovaný pre Apple Watch, čo zároveň dáva aj väčší zmysel.

apple watch 1 - Apple pripravuje aktualizáciu watchOS 3.2 s novou funkciou

watchOS 3.2 taktiež prináša aj SiriKit pre Apple Watch. Umožní tak užívateľom zadávať zložitejšie príkazy ako je posielanie správ alebo platieb, bookovanie, zaznamenávanie si cvičení, volanie osobám prípadne hľadanie vo fotografiách. (Aktuálne vám pri týchto príkazoch ponúkne Siri na Apple Watch pokračovať na iPhone). SiriKit je tu s nami už od iOS 10, avšak pre Apple Watch je novinkou.

S1 42 alu gold sport cocoa grid - Apple pripravuje aktualizáciu watchOS 3.2 s novou funkciou

Včera boli vydané aktualizácie iOS 10.3, tvOS 10.2 a macOS Sierra 10.12.4, čo znamená, že beta watchOS 3.2 bude dostupná už čoskoro. Apple zatiaľ nezverejnil žiadny presný dátum oficiálneho vydania pre všetkých užívateľov.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.