Aktualizácia iOS 10.2.1 neopravuje samovoľné vypínanie iPhonu

Apple nám prisľúbil “opravu chýb” v najaktuálnejšom iOS 10.2.1.

Avšak zdá sa, že akosi nezvládol opravu chyby, ktorá spôsobuje samovoľné vypnutie iPhonu pri cca 30% batérie. Chyba sa objavuje od aktualizácie iOS 10.1 v októbri a zdá sa, že postihuje takmer všetky zariadenia okrem iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Užívatelia hlásia, že keď úroveň ich batérie klesne na približne 30%, tak sa zariadenie rozhodne, že toho má dosť a samé od seba sa vypne.

Čo je ale divné je fakt, že v niektorých prípadoch sa ukazovateľ batérie záhadne dostane z 30% na 1% behom sekundy. Potom, keď sa zariadenie následne pripojí do siete, tak má okamžite zase 30% batérie. Namiesto toho, aby aktualizácia iOS 10.2 tento problém opravila, ešte to celé zhoršila. Na stránkach podpory Apple je vlákno s týmto problémom, ktoré má už 125 strán plných rozhorčených užívateľov s týmto problémom. Všetci pevne verili, že Apple tento problém vyrieši s aktualizáciou 10.2.1. Avšak, zdá sa, že problém podľa Forbes akosi naďalej pretrváva.

Apple ešte o probléme “oficiálne” nevie. Takže nemáme žiadnu predstavu, kedy sa chyba opraví. Môžeme iba dúfať, že sa objaví v ďalšej aktualizácií.

 

 

komentáre
  1. ta aj mne pride 90% uplne zbytocnych, ale presne ako hovoris, hlavne ze mame vela smajlikov, narocnejsie a otravnejsie animacie …
    nastastie tento problem na 7cke nemam, ale su aj vecy ktore dlhe roky niesu opravene …vid zobrazenie celodennej udalosti ked si ju pridas pod kontakt datum nieco ine ako “narodeniny” :D

  2. Je to zajimave, protoze po updatu na 10.2.1 mne osobne tento problem tedy na iPhone 6s zmizel. A to i presto, ze mam baterku, ktera patri do toho vymenneho programu kvuli predcasnemu opotrebeni vinou vadne vyroby, a ktera specialne nahodnym vypinanim trpi (zatim jsem ji nebyl menit a health ma jen cca 70 % ale dost to skace). Drive se mi iPhone vypinal treba pri spusteni fotaku – pod 30 % temer tutovka, to uz se nedeje.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.