Ako downgradovať z iOS 11 (Developer Beta)

iOS 11 je v fáze beta pre developerov. Nejeden užívateľ má záujem si ho vyskúšať už v jeho rannej fáze namiesto toho, aby počkal na verejné vydanie pre všetky zariadenia. Stačí si vytvoriť developerský Apple ID a pridať svoje zariadenie do zoznamu testovacích zariadení. 

Získať prístup ku developerskej bete nie je vôbec zložitý. Avšak pre niečo je pri bete uvedené najprv slovo developer a neskôr public beta test. Znamená to, že táto verzia iOS má slúžiť vývojárom aplikácií aby mohli svoje aplikácie prispôsobiť novému operačnému systému a zároveň vychytať všetky jeho chyby počas používania beta verzie iOS 11. Public beta test potom slúži na testovanie operačného systému v “teréne” a na odhalenie chýb pri bežnom používaní na mnohých zariadeniach. iOS 11 developer beta je teda určená výhradne na vývojárske a testovacie účely.

Avšak nie jeden užívateľ si zo zvedavosti túto betu nainštaluje. Áno, je krásne vyskúšať si operačný systém, ktorý ešte nie je vonku a odhaliť všetky jeho tajomstvá. Avšak za akú cenu? Nebezpečenstvo beta operačného systému priam udiera do očí. Nestabilita systému a bugy. Po našom, chyby. iPhone/iPad využívame každý deň, čo znamená, že potrebujeme aby bezchybne fungovalo ako zariadenie tak aj jeho systém. Avšak pri bete sa o slove “bezchybne” dá len ťažko hovoriť. Nielen, že takýto operačný systém často padá a spôsobuje reštart systému, zapríčiňuje aj nestabilitu aplikácií, systémových funkcií a mnoho ďalšieho ako je napríklad aj drasticky znížená výdrž batérie, pretože takmer nič nie je ešte optimalizované.

Presne pre tieto dôvody neodporúčame inštalovať si na svoje každodenne používané zariadenie developerské bety operačného systému iOS len pre zvedavosť. Môžete prísť o všetky uložené dáta. Ale keď už sme preskočili fázu varovania prečo neinštalovať, poradíme vám, ako sa z developer beta verzie iOS 11 vrátiť späť na iOS 10.3.2.

Najprv je nutné uviesť zariadenie do režimu zotavovania.

 1. Vypnite iPhone/iPad. (Podržte tlačidlo Zobudiť/Uspať, až kým sa nezobrazí Potiahnite pre vypnutie. Potiahnite, aby sa telefón vypol).
 2. Pripojte USB na Lightning kábel do vášho počítača.
 3. Stlačte a držte tlačidlo Domov na vašom zariadení. (Pre užívateľov iPhone 7/7 Plus držte tlačidlo Znížiť hlasitosť).
 4. Pripojte USB na Lightning kábel do vášho zariadenia.
 5. Stále držte tlačidlo Domov alebo Znížiť hlasitosť na vašom zariadení, až kým sa neobjaví vyskakovacie okno: Pripojiť k iTunes.

Pokiaľ sa vám nepodarí vstúpiť do Recovery Mode, použite tzv. DFU Mode.

 1. Na zariadení držte 3 sekundy tlačidlo Zobudiť/Uspať.
 2. Nepúšťajte tlačidlo a stlačte tlačidlo Domov (iPhone 7/7 Plus tlačidlo Znížiť hlasitosť).
 3. Držte túto kombináciu 10 sekúnd kým nezhasne displej zariadenia.
 4. Následne pustite tlačidlo Zobudiť/Uspať ale držte tlačidlo Domov/Znížiť hlasitosť.
 5. Pripojte iPhone/iPad k počítaču a iTunes automaticky rozpozná zariadenie v DFU móde.

Po úspešnom prejdení do Recovery Mode/DFU Mode vás iTunes automaticky vyzve na obnovu zariadenia.

 1. Ak vás nevyzve, nájdite zariadenie, ktoré chcete downgradovať a stlačte Obnoviť/Obnoviť a aktualizovať.
 2. Prejdite sprievodcom aktualizácie a odsúhlaste licenčné podmienky.
 3. Následne počkajte, kým sa stiahne iOS 10.3.2 pre vaše zariadenie a automaticky sa spustí jeho inštalácia.
 4. Počas týchto krokov nechajte počítač aj zariadenie v kľude.

Po úspešnom obnovení zariadenia nechajte iPhone/iPad pripojený k iTunes. Budeme zariadenie obnovovať zo zálohy. Dúfame, že máte zálohu vášho zariadenia.

V iTunes sa vám zobrazí stránka, ktorá vám bude gratulovať k vášmu novému iPhonu/iPadu. Namiesto možnosti nastavenia si zariadenia ako nového, zvolíme možnosť Obnoviť zo zálohy. Po odklinkutí sa iPhone/iPad automaticky obnoví do podoby poslednej zálohy.

komentárov
 1. Tak sa mi to podarilo stiahol som upgrade 10.3.3 a cez dfu mód som ho natiahol našťastie to pomohlo lebo s 10.3.2 to nešlo vôbec ani cez dfu

  0
  0
 2. Milan a ako sa Ti to podarilo. Uz som stiahol 10.3.3,ale neviem ako to dostat do Iphonu 7. Mam aj dfu mod,ale stale mi pise ,ze je v rezime zotavovania a treba ho obnovit. Ked dam obnovit a aktualizovat,skoncim tam kde som zacal.
  Diky za pomoc

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť