Za problémy s displejmi na iPhone 6 už Apple čelí žalobe

Tisícky majiteľov na svojom iPhone 6 a 6 Plus v uplynulých mesiacoch zaznamenali problémy s dotykovou plochou displeju. Môže za to chybný controller čip na doske telefónu.

Situácia však vyeskalovala až v posledných dňoch, kedy sa problémom začali zaoberať zahraničné média. Chyba označovaná aj ako “touch disease” je spôsobená ovládacím čipom na doske iPhonu, ktorý v mnohých prípadoch prestáva fungovať a spôsobuje blikajúce šedé pásy, prípadne úplne neresponzívny displej. Problém sa pritom týka všetkých predaných iPhonov 6 a 6 Plus a mnohí ho označujú ako tikajúcu bombu. Situáciu umocňuje fakt, že porucha sa údajne prejavuje aj úplne bežným používaním telefónu. Apple však chybu po uplynutí ročnej záručnej lehoty neuznáva a postihnutým zákazníkom za nemalý príplatok poskytuje len výmenu za nový telefón.

iPhone 6 a 5s ochranný pliešok
Základná doska iPhonu 6 Plus naľavo a iPhonu 5c s ochranným plieškom vpravo.

To viedlo trojicu nespokojných zákazníkov z Pennsylvanie, Kalifornie a Delaware, aby na Apple podali hromadnú žalobu. Spoločnosť je obviňovaná z podvodu, neférového prístupu k zákazníkom a porušeniu zmluvnej záruky. Prípadom sa už zaoberá súd v Severnej Kalifornii. Žaloba špecificky cituje stránku iFixit, ktorá sa zaoberá rozoberaním Apple zariadení a situácii sa hlbšie venovala. Problém podľa nich spočíva v absencii ochranného kovového pliešku, ktorý by mal zakrývať matičnú dosku tak, ako v prípade iPhonu 5s a 5c. iPhone 6 a iPhone 6 Plus však túto ochranu neobsahujú, čím sa kontakty na doske vystavujú nechcenému opotrebeniu aj pri bežnom používaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.