SoundCloud predstavil predplatné Go, za 10 dolárov ponúka offline počúvanie bez reklám

Hudobná streamovacia služba SoundCloud dnes predstavila výrazné zmeny vo svojom biznis modeli – po prvýkrát bude k dispozícii jej platená varianta.

Za 10 dolárov mesačne dostanete so SoundCloud Go prístup nielen k rozšírenému katalógu skladieb, ale aj k ukladaniu hudby na offline počúvanie. Bonusom bude absencia akýchkoľvek reklám. Všetky doterajšie bezplatné funkcie ostanú pritom zachované aj naďalej.

Cena je síce podobná ostatným službám ako Apple MusicSpotify, no svojim obsahom je SoundCloud už tradične niekde inde. Narozdiel od nich je totiž zameraný na svoju komunitu a okrem nezávislých umelcov uploadujúcich svoju hudbu ponúka predovšetkým rôzne DJské remixy a fanúšikovské mashupy. S príchodom predplatného sa však katalóg v blízkej dobe rozšíri aj o viac mainstreamovú ponuku. Podporu už majú od troch veľkých vydavateľov – Sony Music, Universal a Warner Music Group.

New-SoundCloud-iPhone-app_1

SoundCloud v najnovšej verzii 4.0.0 je k dispozícii zadarmo na App Store. Predplatné Go je však momentálne dostupné len pre používateľov v Spojených štátoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť