V Amerike sa pred Apple predajňami organizujú protesty proti FBI, účasť je však malá

Nezisková organizácia na boj za digitálne práva Fight for the Future zorganizovala protestné zhromaždenia pred Apple predajňami vo všetkých päťdesiatich amerických štátoch. Podporiť chcú Apple v jeho boji proti FBI.

Podľa USA Today však účasť nie je veľká. Pred väčšinou predajní sa ukázalo v priemere do desať ľudí. Najviac ich bolo v San Franciscu, kde sa objavila skupinka 50 protestujúcich, na mieste bolo tiež ďalších 20 novinárov, ktorí sa ich snažili vyspovedať. Naproti tomu ikonický Apple Store na Piatej Avenue v New Yorku navštívilo len osem protestujúcich.

Malá účasť môže reprezentovať celkovo vlažnú mienku americkej verejnosti. V nedávnych prieskumoch sa niečo vyše polovica opýtaných priklonila na stranu FBI, 38 % na stranu Applu a zvyšných 11 % nezaujalo žiadne stanovisko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.