Už viac ako 10 000 užívateľov žaluje Apple kvôli Touch Disease

iPhone 6 touch disease

O nepekných praktikách Applu v súvislosti s Touch Disease sme vás už informovali v samostatnom článku. Od prvých hlásení už uplynul mesiac, no spoločnosť doteraz nevydala žiadne vyjadrenie k problému. Reputácii to nepomáha, keďže počet žalobcov rastie.

Dôvodom pre žalobu je, že spoločnosť Apple odmieta opraviť vlastnú chybu zadarmo. Namiesto toho ponúka zákazníkom možnosť kúpiť si refurbished model za cenu 329 dolárov. Ide však len o dočasné (a drahé) riešenie, keďže problém sa prejavuje aj na týchto náhradných kusoch. Je len otázkou času, kedy sa problém znovu prejaví. Výmena displeja nepomôže, keďže problém sa týka čipu na základnej doske. Ten nie je na doske veľmi dobre upevnený a postupom času sa môže zo svojho miesta uvoľniť.

Na stranu Applu sa v tejto kauze nepridávajú ani jeho vlastní pracovníci. Päť zamestnancov Genius Baru potvrdilo, že Apple vie o probléme dlhší čas, ale nechce o ňom informovať zákazníkov. Rovnako tak vie o dvoch žalobách, ktoré boli podané v Kalifornii a Utahu. Vzhľadom k spoločným znakom oboch žalôb Apple požiadal o spojenie týchto žalôb do jednej veľkej, čím by sa ušetrili zdroje v americkom súdnictve. Žaloba v Kalifornii je pritom oveľa významnejšia. K prípadu sa totiž pridali tri právnické firmy, pričom jednu z nich už kontaktovalo 10 000 poškodených zákazníkov. V druhej firme pre zmenu pracuje bývalý federálny sudca Kalifornie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…