Apple obnovil súdny spor so Samsungom z roku 2011

Americký súd obnovil dlhoročný patentový súdny spor medzi Apple a Samsungom. Apple vyžaduje odškodnenie vo výške 119,6 milióna amerických dolárov. 

 

Tento dlhotrvajúci spor siaha späť do roku 2011, kedy Apple obvinil Samsung pre jeho patent Slide to Unlock, ktorý je už v dôchodku. Taktiež aj z krádeže patentov ako sú automatické opravy, alebo metóda zisťovania telefónnych čísiel tak aby sa dali následne stlačiť a zavolať. Kauza je jedinečná preto ju nie je možné zameniť s ostatnými prípadmi Apple vs. Samsung v súvislosti so staršími obvineniami Samsungu a jeho telefónmi Galaxy za krádež patentu iPhonu.

slidetounlock

Súd bude v utorok riešiť tento prípad z roku 2011 aby zistil, koľko by mal Samsung zaplatiť Apple za kopírovanie vzhľadu a dojmu iPhonu. Samsung mal pôvodne zaplatiť Applu pokutu vo výške 548 miliónov amerických dolárov, ale zdá sa, že sa Samsung v decembri odvolal na najvyšší súd aby sa tak vyhol plateniu tejto pokuty.

slidetounlcok

V auguste, viac ako 100 svetoznámych dizajnérov vrátane Calvina Kleina, Dieter RamsNorman Foster podporili Apple v tomto súdnom spore. Dizajnéri argumentovali tým, že vizuálny dizajn produktu má “mocný účinok na ľudskú myseľ a rozhodovacie procesy”. Tento výrok sledoval štúdiu z roku 1949, ktorá poukázala na to, že 99% Američanov bolo schopných rozoznať Coca-Colu iba pomocou tvaru fľaše.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?