Pozrite si, ako bude vyzerať redukcia z Lightning konektoru do slúchadiel

S plánom spoločnosti Apple odstrániť 3,5 mm konektor na slúchadlá v novom iPhone 7 a 7 Plus bude mať mnoho užívateľov doma slúchadlá, ktoré sa nebudú dať pripojiť k iPhonu a teda nebudú využiteľné.

ios7-lightningcertificate

Avšak existuje jednoduché riešenie. Redukcia z Lightning konektoru do 3,5 mm jacku. Redukcie zatiaľ nie sú až takou horúcom témou, keďže doposiaľ všetky iPhony disponujú 3,5 mm jackom pre slúchadlá. Ale hľadali sme takúto redukciu a podarilo sa nám ju nájsť u čínskeho dodávateľa Deff. Vo videu nižšie si môžete pozrieť ako to bude vyzerať keď budete mať slúchadlá a telefón bez konektoru.  Spoločnosť Deff je zatiaľ jedna z mála, ktorá túto redukciu ponúka. Avšak s príchodom nového iPhonu a absenciou konektoru, sa mnoho spoločností prispôsobí trhu a začne tiež vyrábať redukcie. Deff ponúka tento produkt za 70$.

Spoločnosť Apple taktiež plánuje vytvoriť svoju vlastnú redukciu, ktorej cena by sa mala pohybovať okolo 20$ – 30$ v závislosti od ceny redukcií iných značiek. I keď téma redkucií na slúchadla nie je až tak populárna, téma odstránenia 3,5 mm konektoru je veľmi horúca a nie jednému užívateľovi sa nepáči. Nilay Patel z The Verge tento krok označil ako “užívateľsky nepriateľský a hlúpy. Steve Steraza podporil Patela a tiež označuje krok spoločnosti Apple ako “výhodné pre spoločnosť ale nevýhodné pre užívateľa”.

lightning to 3,5

Podľa informácií plánuje spoločnosť Apple vydať iPhone 7 spolu s EarPodmy, ktoré už budú mať namiesto 3,5 mm jacku Lightning konektor, čo znamená, že všetci budú môcť počúvať muziku hneď ako vytiahnu telefón z krabice. Nie je zatiaľ úplne isté, či Apple tento krok naozaj urobí, ale isté je, že spoločnosť nad ním uvažuje.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť