Pozrite si, ako bude vyzerať redukcia z Lightning konektoru do slúchadiel

S plánom spoločnosti Apple odstrániť 3,5 mm konektor na slúchadlá v novom iPhone 7 a 7 Plus bude mať mnoho užívateľov doma slúchadlá, ktoré sa nebudú dať pripojiť k iPhonu a teda nebudú využiteľné.

ios7-lightningcertificate

Avšak existuje jednoduché riešenie. Redukcia z Lightning konektoru do 3,5 mm jacku. Redukcie zatiaľ nie sú až takou horúcom témou, keďže doposiaľ všetky iPhony disponujú 3,5 mm jackom pre slúchadlá. Ale hľadali sme takúto redukciu a podarilo sa nám ju nájsť u čínskeho dodávateľa Deff. Vo videu nižšie si môžete pozrieť ako to bude vyzerať keď budete mať slúchadlá a telefón bez konektoru.  Spoločnosť Deff je zatiaľ jedna z mála, ktorá túto redukciu ponúka. Avšak s príchodom nového iPhonu a absenciou konektoru, sa mnoho spoločností prispôsobí trhu a začne tiež vyrábať redukcie. Deff ponúka tento produkt za 70$.

Spoločnosť Apple taktiež plánuje vytvoriť svoju vlastnú redukciu, ktorej cena by sa mala pohybovať okolo 20$ – 30$ v závislosti od ceny redukcií iných značiek. I keď téma redkucií na slúchadla nie je až tak populárna, téma odstránenia 3,5 mm konektoru je veľmi horúca a nie jednému užívateľovi sa nepáči. Nilay Patel z The Verge tento krok označil ako “užívateľsky nepriateľský a hlúpy. Steve Steraza podporil Patela a tiež označuje krok spoločnosti Apple ako “výhodné pre spoločnosť ale nevýhodné pre užívateľa”.

lightning to 3,5

Podľa informácií plánuje spoločnosť Apple vydať iPhone 7 spolu s EarPodmy, ktoré už budú mať namiesto 3,5 mm jacku Lightning konektor, čo znamená, že všetci budú môcť počúvať muziku hneď ako vytiahnu telefón z krabice. Nie je zatiaľ úplne isté, či Apple tento krok naozaj urobí, ale isté je, že spoločnosť nad ním uvažuje.

 

 

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.