Apple potvrdilo: iOS 10 nebude mať šifrovaný kernel

Pre pár dňami bolo zistené, že iOS 10 nebude obsahovať zašifrovaný kernel, čo zanemená, že užívatelia budú mať prístup k jadru operačného systému a k jeho operáciám. 

kernel

Predtým nebolo známe, či je absencia šifrovania operačného systému náhoda alebo to spoločnosť spravila naschvál alebo celosvetovo. Apple už ale potvrdil TechCrunchu, že spoločnosť nezašifrovala systém z určitého dôvodu. Kernel diktuje ako môže softvér používať hardvér a udržiava zariadenie chránené. Tým, že od teraz už šifrovaný a teda chránený nebude, sa môžu užívatelia “potulovať” po systéme a hľadať potencionálne bezpečnostné diery. Tým, že kernel bude jednoduchší na prístup, bude taktiež aj jednoduchšie nájsť diery v systéme a vďaka tomu bude spoločnosť Apple schopná rýchlo a jednoducho diery opraviť.

panic19September2014scaled

Tým, že spoločnosť Apple doteraz šifrovala kernel vo všetkých verziách iOS, držala vývojárov a užívateľov od prispôsobenia jadra ich aplikáciám. Bezpečnostný expert Jonathan Zdziarski poznamenal, že tento krok spoločnosti Apple pomôže zabrániť vniknutiu do súkromia zariadení tak ako sa to stalo v kauze Apple vs FBI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť